Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 4 hónapja szültem egy kis...

4 hónapja szültem egy kis babát, és azóta köteg számra hullik a hajam,37 éves vagyok és nem értem miért, mitől, mi változott bennem ami ilyen reakciót vált ki a szervezetemből?

Figyelt kérdés
Természetesen a mai napig szoptattom a babucit. Szedem a gravidát, és érdekes h a várandóság alatt nem volt ilyen jellegű problémám. Bár az is igaz h nagy oroszlán sőrénnyel rendelkezem , de azért agaszt h ilyen sok hajszállam elhullik tővestől.
2008. szept. 18. 22:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szinte pontosan 4 hónapos volt a fiam,mikor életemben először el kezdett hullani a hajam! Elmentem vele orvoshoz, bőrgyógyászhoz,mindenhol azt mondták,hogy hormonális okok miatt. Aztán ugyanígy járt a barátnőm is, kb. 4 hós volt az ő babája is. Ja, és rögtön a hajhullást kezdetétől el kezdtem menstruálni, pedig szoptatok a mai napig is.
2008. szept. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

most voltam tanfolyamon, ahol azt tanultuk, hogy a terhesség alatt a nő szervezete és a benne lévő hormonok a megtartásra törekszenek, tehát, megtartják a babát, a szőrzetet, ami sokszor még erősödik, dúsabb lesz stb..-t

Ez a felhalmozódott szőrzetfelesleg a szülés után a hormonok helyreállása után kihullik..ezért fordulhat elő ilyen, .

Aggodalomra akkor van okod, ha túl rendellenes a hajhullás, esetleg foltokban kopaszodsz, ilyenkor a nőgyógyász ill. talán a védőnő is tud segíteni.

Üdv: Móni

2008. szept. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos tanácsokat! Mind a kettötöknek! Legalább tudom h nem vagyok egyedül, evvel a problémával! Nekem már 2 hónapja van menstruációm , bár az is igaz h össze- vissza pedig ha jól tudom nagyon sok anyukának amíg szoptatt nincs. Üdv.és köszi Kati
2008. szept. 19. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!