Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért nem tudok lufit fújni?...

Miért nem tudok lufit fújni? Amúgy fütyülni se tudok!

Figyelt kérdés

Voltam más panasszal tüdőgyógyásznál, ami miatt csinált spirometriát is, de nem mondott semmit. A konkrét kérdésemre azt hiszem, annyit válaszolt, hogy nem rossz az eredménye.

Amúgy akár egy percig is vissza tudom tartani a levegőt, és valamennyire tudok víz alatt úszni.

Egy társaságban fújogattunk lufikat - ill. a többiek fújogattak. Olyan is fel tudta fújni, aki kis futástól is kifárad, és fél percig tudja visszatartani a levegőt. Neki "hivatalosan" is kicsi a tüdeje.

Szóval ezek alapján nem kicsi a tüdőm, csak a technikám rossz vagy az izmom gyenge.


Viszont másik kettő emberke is szenvedett a lufival, nekik kicsi a tüdejük, furulyatanár ill. orvos mondta nekik.

Nem tudom, mire gondoljak...


Amúgy régebben gondom volt a gyertyák elfújásával is, illetve ma se sikerül mindig elsőre.

Szilveszteri dudák kapcsán is mondják sokan, hogy nem fújom elég erősen.


Lehet, hogy csak a technikám rossz?

Nem tudok csücsöríteni, illetve csücsörítve erősen fújni?

Vagy valami betegség tünete ez? Ugye nem feltétlen?


20/L


2012. dec. 25. 11:48
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem rossz (volt) a tüdőm, többször voltam orvosi vizsgálaton. De lufit fújni sokáig tartott megtanulnom, fütyülni meg még most sem tudok pedig a tüdőm azóta már jó. Csak a technikám nem jó, szóval szerintem nálad is ez lehet.
2012. dec. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Mi volt a tünete a rossz tüdőnek?

Hogy diagnosztizálták?

Addig nem tudtál lufit fújni, míg rossz volt a tüdőd?

2012. dec. 25. 12:04
 3/3 anonim ***** válasza:
Én sem tudok lufit fújni, meg fütyülni sem. De még eddig nem gondoltam, hogy orvoshoz kéne mennem!
2012. dec. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!