Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy alulműködést...

Pajzsmirigy alulműködést állapítottak meg nálam? Mire számítsak?

Figyelt kérdés
májusban derült ki hogy pajzsmirigy alulműködésem van, de még nem kezdtünk gyógyszeres kezelésbe...most nemsokára újra ellenőrizzük a TSH szintem. ha még mindig magas akkor valószínű gyógyszer..tapasztalatok, vélemények? tovább vizsgáltassam magam? amugy még csak 18 leszek és furcsa h ez kialakult...segítsetek:(
2009. aug. 24. 20:42
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
a TSH szintem 4,771 volt legutóbbi vérvételnél.
2009. aug. 24. 20:45
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek van ilyen betegsége.Gyógyszereket szed, de teljesen normális életet él.
2009. aug. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Minden reggel bekapsz egy pici bogyót, 3-6 havonta ellenőrizteted a TSH-t és élsz mint eddig. Esetleg egy kicsit mozgékonyabb, energikusabb leszel. Ennyi.
2009. aug. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de fogamzásgátlót is szedek...esetleg ien tapasztalatok? szedhetek majd pajzsmirigyre gyógyszert meg fogitabit?
2009. aug. 24. 22:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem zavarja a kettő egymást, hiszen a pajzsmirigyhormontabletta csak a hiányzó hormont pótolja.
2009. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:) jöhetnek még am.
2009. aug. 24. 23:07
 7/13 anonim ***** válasza:
Én 25 vagyok mégis van ilyen betegségem ne aggódj. Ez egy autoimmun betegség, tehát a szervezet saját magát támadja. Tényleg annyi a teendő,hogy reggelente beveszel egy kis bogyót, és nagyjából 3 havonta megnézeted a pajzsmirigy szinted és aszerint beállítgatják,neked a helyes arányt. Ajánlom a konzilium,hu-t ott sok dolgot találsz.
2009. aug. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
köszi:) de engem csak gyerekorvos vizsgált nem küldött külön ien endokrinológushoz vagy mihez:D azis jó ha ő állítsa be? és ha elront vmit? amugy hízásra meg ien szem kiállóságra kell számítanom?:O :(
2009. aug. 25. 10:57
 9/13 anonim ***** válasza:
69%
20.54 vagyok. Nem "ien", hanem ilyen, nem "állítsa", hanem állítja, 18 éves vagy, nemde? A tárgyra térve: a szemkidülledés, a Basedow kór pont a túlműködésnél van, nem az alulműködésnél. A hízásról meg annyit, hogy pont a pajzsmirigyhormon hiányában hízékony az ember, a gyógyszer éppen azt orvosolja. Nem olyan bonyolult, hogy a laboreredmény alapján a háziorvos ne tudná beállítani. Ad egy szokásos adagot, és utána kontrollvizsgálattal eldönti, hogy az jó-e vagy több kell vagy kevesebb.
2009. aug. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ien= netes rövidítés...nemcsak én írom így. állítja v állítsa így is értette mindenki. amugy köszi azért a választ.
2009. aug. 25. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!