Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Discopathia-t állapítottak...

Discopathia-t állapítottak meg az utolsó csigolyámnál. Mi a teendőm? Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 17. 23:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Kövesd az orvos utasításait
2011. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A gyógyszeres terápia sokat fog segíteni.Az orvos fel fog neked írni Voltaren SR-t,valamint lehet,hogy Movalis injekció terápiát.Amúgy gyógytornász felkeresése se árt,vagy ha az túl macerás,egyszerűen szerezz be egy jó nagy gumilabdát (ugrálólabdát,azt a füleset is lehet),az azon való ülés segít.Proenzi 3-at lehet szedni különben,meg Flector gélt.
2011. ápr. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

fájdalmam nincs


22éves vagyok amúgy, azt mondta, hogy genetika is közrejátszik


nem akarom, hogy rosszabb legyen.


aktívan sportolok, néha csinálok gyógytornás gyakorlatokat

van fitball labdám


arra gondoltam, hogy valami táplálékkiegészítőt vennék, ami porcépítő. erre ajánlod a proenzit?

2011. ápr. 19. 19:08
 4/8 anonim ***** válasza:
Így van,arra kiváló.Amúgy mennyire súlyos,mit mond az orvos,mit látsz a leleteden?
2011. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem mondta, hogy súlyos lenne


azt mondta, hogy az utolsó csigolyánál és a farokcsontnál lévő porckorong magassága fele a felette lévőnek


nincs panaszom, csak idegesít, hogy ez a 40-50évesekre és idősebbekre jellemző, én meg még 22vagyok. nem akarom, hogy a későbbiekben problémám legyen belőle


de a discopathiat kívülről nem lehet soha látni? még a súlyosakat se? nem olyan mint egy gerincferdülés ugye, amit kívülről is látnak?

2011. ápr. 19. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
Deréktájon ferdeség tapasztalható az arthrosis miatt,ha súlyosabb a helyzet.Amúgy egyetértek a kezelőorvosoddal,öröklött anatómiai variációk,statikai deformitás nagy szerepet játszanak abban,hogy ilyen korán kialakult nálad ez a panasz.
2011. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

ferdeség azt takarja, hogy hátulról nézve a gerincet valamelyik irányba kitér, mint egy gerincferdülés?


aktívan sportolok évek óta és szarul esik lelkileg, hogy van ilyen, főleg ilyen korban -mégha nem is látszódik semmi-

2011. ápr. 19. 21:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen,gerincferdüléshez hasonló tüneteket produkálhat.De ha nem jelentkezett még erős fájdalom,akkor ez nem valószínű.
2011. ápr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!