Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az egyik szülő vércsoportja...

Ha az egyik szülő vércsoportja A RH+ a másiké pedig B RH+, semmi esetre sem lehet a gyermekük vércsoportja 0 RH-?

Figyelt kérdés
Akkor sem ha a gyermek születéskor teljes vércserét kapott?

2012. dec. 29. 01:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

De lehet. Ugyanis a gyerek nem az egyik, vagy a másik szülő vércsoportját örökli.


A lényeg, hogy két antigénből áll a meghatározás.


Ha te A-s vagy, az A0, vagy AA is lehet, a párod B-s, ami lehet BB vagy B0. Mindkét szülőtől egy antigént örököl. Ha egy 0-st örökölt az anyától, és az apától is kap egy 0-st, akkor a gyermek vércsoportja 0-s lesz.


Gyakorlatilag ez az a szülőkombináció, amikor a gyereknek bármilyen vércsoportja lehet, attól függően, hogy melyik szülőtől melyik alélt örökli.

2012. dec. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ja, hopsz, az Rh-t nem néztem... ezt viszont nem tudom, de azt hiszem, van valahol róla egy táblázat, megkeresem...
2012. dec. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A0 Rh +- és B0 Rh +- lehet, még vércsere nélkül is
2012. dec. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Meg is van. Ezek szerint lehet Rh-


[link]

2012. dec. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: remélem így érthető

Anya: A0 Rh +-

Apa: B0 Rh +-

Gyerek: 00 Rh --

2012. dec. 29. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok újra: vércserével sem a vércsoportot, sem az Rh faktort nem tudod megváltoztatni.
2012. dec. 29. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a kommenteket. Azért vetődött fel bennem ez a kérdés, mert úgy hallottam hogy 0 RH- vércsoportú gyereknél legalább az egyik szülőnek 0 RH- vércsoportja kell hogy legyen. Ezek szerint ez nem igaz?
2012. dec. 29. 02:16
 8/10 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: így van, ez a kombináció összejöhet.

És ha kell vércserézni csak 0 Rh - vérrel lehet lehet !!

2012. dec. 29. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

" Azért vetődött fel bennem ez a kérdés, mert úgy hallottam hogy 0 RH- vércsoportú gyereknél legalább az egyik szülőnek 0 RH- vércsoportja kell hogy legyen. Ezek szerint ez nem igaz?"


A 0 és az Rh faktor egymástól független. Rh neg. lehet két Rh+-os szülőtől.

Fordítva viszont igaz: ha a gyerek Rh +, akkor legalább az egyik szülő mindenképp Rh+.

2012. dec. 29. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezek szerint a biológia tanár tévedett.:D

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2012. dec. 29. 02:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!