Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért van az hogy az ember...

Miért van az hogy az ember anyákban annyira erős a kötődés a gyermekük iránt hogy képesek az életüket feláldozva felnevelni egy sérült gyermeket- aki nem képes magáról gonoskodni?

Figyelt kérdés

Okés, tudom ez a kérdés ki fogja csapni a biztosítékot néhány embernél, de tényleg érdekel.


Itt most nem arra gondolok mint hogy hiányzik egy karja, vagy akármi, hanem olyan sérültre aki nem képes magát ellátni, örökké másra van utalva?


Az állítvilágban ha egy gnú borjú nem áll lábra születés után a csorda magára hagyja, nem kockáztatják az életüket egy utódért.


Viszont az ember igen. És nekem ez olyan fura...


Én tuti nem áldoznám fel magamat egy sérült gyerekért.

Anyum szerint ezt anyaként másképp gondolnám, de nem.


Aki képes magáról gondoskodni, életképes arról másképp gondolkodom.



2012. aug. 31. 17:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Ez egy jó kérdés, ezt valamiért én sem tudom megérteni, mondjuk én eleve nem vagyok egy gyerekpárti, a párom sem az, és sokszor értetlenül állunk a dolog előtt, ha az utcán látunk egy anyát aki tolokocsiban tolja a 20 éves gyermekét és az csörgővel játszik és üvölt és sir és stb. lehet ez gonosz dolog, de én ezt biztos nem vállalnám , mert én is ember vagyok miért áldozzam fel az egész életemet és legyek boldogtalan? És ez szerintem nem önző dolog, mert inkabb legyek depressziós egész életemben egy másik ember miatt ??? Ezt most biztos sok embernek nem fog tetszeni, de én inkább élek magamnak, a páromnak és probálok egy boldog életet kialakitani, mint hogy esetleg egy beteg gyerekkel egész életemben küzdeni.
2012. aug. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


És megkérek mindenkit hogy ne like, dislike gomboknak használják a kezeket, hanem ha valaki értelmes választ ad azt zöld kézzel jutalmazzuk! Mert a kérdésre válaszolt.


Munka miatt ilyesmi helyre kerültem, nem megyek el mert nagyon jó a fizetés, és jól ellátom a munkám, jobban mint mások, akik esetleg pont ellenkezőképp gondolkodnak erről a témáról - annak ellenére hogy én nem nevelnék fel ilyen embereket - de szerencsére jól el tudom választani a munkát a személyes gondolkodásmódomtól.


Pl. itt van ez a vki, aki nélkülem meghalna...

Ez nekem olyan fura, kevesebb mint feleannyi idős vagyok és rám van utalva, mert egyedül életképtelen.

És az anyja felnevelte, és ha itt nem lenne ilyen jó a szociális háló akkor már rég meghalt volna, vagy intézetben lenne... nem is tudom hogy lehet ilyen hogy lakásban lakik.


Ráadásul a személyisége is kiállhatatlan...


Vagy a másik, a mentális sérültek...

A falramászok gondolatban amikor meghallom hogy "Én okos vagyok." amikor akkora fa.zságot mond hogy hihetetlen néha... de nem javítom ki mert értelme egyszer kijavította aztán azt mondta hogy igen ő mondta, ő okos...


Egy ilyenhez borjútürelem kell.

Ráadásul fizikailag erősek, és hát vannak néha kirohanások.

Szerencsére elég jól le tudom kommunikálni az ilyet, szal nálam rekord ritka az ilyen veszekedés amiket csinálnak...


De ez is annyira fura, ő pl. közel 3x annyi idős mint én és olyan mint egy általános iskolás max, de inkább mint egy ovis... Úgy is öltözködik, két copfba a haja, rózsaszín gatyácska, mint egy nagyranőtt óvodás...


Én egy ilyet biztos hogy nem neveltem volna fel...

Egy élet születésével 2 élet megy tönkre.


Csak remélni tudom hogy nem csinálnak semmit a barátjával... mert ha ezek elkezdenek szaporodni...

2012. aug. 31. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Nekem is ez olyan furcsa... Lehet mert erkölcstelen lenne megölni őket. Azt mondják minden embernek joga van az élethez. Ugyanígy emberi jog a szabadság, önálló élet is, de hát egy ember aki másokra van utalva, hogy élhetne szabadon, önállóan? A kettő üti egymást. Én úgy látom hogy ezzel két ember élete megy tönkre. Dédnagymamám is súlyos beteg, szinte magatehetetlen. A nagyapám, a mostohafia gondozza egyedül. Mindenről neki kell gondoskodnia, az ételről, gyógyszerekről fürdetésről, pelenkázásról, vécézésről, már ha sikerül. Amikor elmegyek hozzá látom, hogy depressziós, szegény meg van keseredve. Már az agyára megy az egész de nem tud mit csinálni, nagyon magába van fordulva. Ez is olyan bonyolult kérdés mint az eutanázia


De ha tegyük fel, minden ilyen beteg embert meg tudnánk gyógyítani, az se lenne megoldás, mert akkor tovább öröklődnének a betegségek. Végül is spártában annak idején ledobták a fogyatékos gyerekeket a hegyről

2012. aug. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egy ilyen anya felháborodottan tiltakozna az ellen, hogy a gyerek tönkreteszi az életét. Épp ellenkezőleg, úgy érzi, hogy a gyerek az ő élete értelme, aki nem fog elköltözni úgy, mint egy ép, vagy egy más kategóriájú sérült gyerek.

Más pedig macskamenhelyet üzemeltet. Mindig van nála tízegynéhány macska kölykökkel. Napi két-háromezer forint csak a macskaeleség. Ők vannak gyerek helyett.

2012. aug. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amíg nem avatkozott bele az ember a természetes szelekcióba, addig az életképtelen egyedek ugyanúgy elhullottak, mint a többi állatfajnál. Ma már mánia mindenkit életben tartani, legyen az egy eleve önállóságra képtelenül születendő/született gyerek, vagy egy halálos beteg, akit gépen tartanak. Szerintem ez nem normális. Lehet azzal jönni, hogy mindenkinek joga van az élethez; de egyrészt senki nem kérte az életét, másrészt a méltóságteljes élethez van mindenkinek joga, nem hiszem, hogy aki úgy születik, hogy a karját sem tudja egyedül megmozdítani, az bármi örömet lel az életben. Biztos, hogy ha lenne gyerekem, én is máshogy gondolnám, de egyelőre úgy vagyok vele, hogy ha még időben kiderülne, hogy olyan betegséggel születne, ami miatt csak végigszenvedné az életét (pláne, ha csak pár évet "élhetne"), inkább elvetetném. Sem a gondozott, sem a gondozó nem jár jól egy ilyen, erőltetett életben tartással. Természetes, hogy mindenkinek a saját gyermeke a legfontosabb, akár egészséges, akár beteg, de néha meg kell hozni nehéz döntéseket is.
2012. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kirakták a járda szélére őket. Én úgy tudom hogy félreértés a Taügetosz sztori. Aztán akinek kellett elvihette a csecsemőt.


Amúgy jah két ember élete megy tönkre. Ez az meg nem életképes, szóval ennyit az életre való jogról...


Mondjuk arról is másképp gondolkodom aki élete során épült le annyira - legyen az kor vagy baleset vagy betegség miatt- hogy másra van utalva, mert ők addig hasznos tagjai voltak a társadalomnak, az ilyeneknél úgy érzem megérdemli egy élet munkája után hogy a társadalom visszaszolgáltasson neki valamennyit.


Az eutanázia nah az megint egy kemény kérdés.

Itt az UK-ben volt egy fickó a hírekben aki lebénult. Előtte nagyon aktív életet élt. De egy roncs maradt szegény.

És kapott ilyen beszélő gépet amit szemmel lehet irányítani és kérte a bíróságot hogy engedélyezzék számára az eutanáziát mert ő így nem akar élni, neki ez a test már csak börtön.


És nem engedték neki.

3 nappal később az volt a hírekben hogy a férfi nem evett és így annyira legyengült hogy meghalt.

Ennek van értelme?

Ha szegény nem akar így élni és szemmel látható hogy szrul van! beszélni mozogni nem tud, az arca is teljesen megváltozott, az elméje fogságban volt egy testben amit nem tud irányítani, nyáladzott és rángatózott.

egy férfi aki előtte ejtőernyőzött és aktív életet élt annak ez csak KÍNZÁS!


Ok, van aki így is élni akar annak azt mondom hogy okés.


Én mindig úgy mérem az embereket hogy mennyire hasznos a társadalom számára. Mennyire érte meg megszületnie?


A genetikai öröklődésekről ne is beszéljünk...

2012. aug. 31. 19:02
 7/11 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, kicsit azért megnyugtat, hogy vannak mások is akik hasonlóan látják vagy hasonlóképpen gondolkodnak ezzel kapcsolatban, a kérdezőnek pedig minden tiszteletem, hogy ilyen türelme van, nekem ez valószinüleg nem menne.
2012. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Szerintem 600.000 forintért sokan mások is kibírnák, kaja szállás ingyen az összeset el tudom tenni. :D


Meg hát egészségügy, szóval még kapcsolódik az ápoláshoz,orvosláshoz, az tuti hogy nem csinálnám életem végéig.

2012. aug. 31. 20:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Én mindig úgy mérem az embereket hogy mennyire hasznos a társadalom számára. Mennyire érte meg megszületnie?


Na, itt a baj. Az ember értékét nem az adja, hogy milyen hasznot hajt a társadalom számára. Az ember nem haszonállat.

2012. szept. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Ez az én felfogásom, ez nem baj, hanem saját gondolkodásmód.


Van aki lenézi az utcaseprőt, én nem, mert hasznos munkát végez.

Viszont ezeket a zöldségeket nem tudom hova tenni... semmi értelme nincs az életének. Itt ül egész nap, kiállhatatlan a viselkedése, még csak nem is kedves, semmi, egy gnóm. A társadalmon élősködik, hetente kap egy rakat pénzt amit fas.ságokra ver el, azt a pénzt oda lehetne adni olyannak aki pl. 3 gyereket nevel és munka nélkül maradt, de nem egy ilyen kripli kapja a semmiért, és ráadásul nagyobb összeget is kihisztizett magának, mint amit mások kapnak...


Vagy a másik egy dilis. Úgy vihog hogy belefájdul az ember feje, totál hülye és mindig azt hangoztatja hogy milyen okos. Jah és rendszeres dühkitörései vannak semmi alap nélkül képes kitörni hülyeségeken azt itt visítozik mint egy majom...


Az életük totál felesleges, csak megkeserítik másokét is...

2012. szept. 1. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!