Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mélyöblítésű "pottyantós" wc...

Mélyöblítésű "pottyantós" wc tippek?

Figyelt kérdés

Elég viccesen hangozhat a kérdés, de sajnos elég nagy problémánk van :)

Albérletben élünk, "pottyantós" wc-nk van.

Sajnos vagy dugulás, vagy a wc kimenetének szűk keresztmetszete miatt (életemben nem láttam még ilyet) a nagydolog nem igazán akar lemenni ha papír van alatta.

Gondolom nem érdemes mondanom, hogy a kéretlen alvázmosást nehéz alapozás nélkül megúszni.

Van valakinek valami másféle módszere? :D

A tulajt nem szeretném ilyen hülyeségekkel zaklatni, most kellett kijavítattnia a hibás fűtésrendszert... nekünk meg nincs pénzünk szerelőt hívni most :/


2013. jan. 4. 01:13
 1/6 anonim ***** válasza:
van egy jó módszer ami elég furcsán hangzik de feloldja: mr muscle, cola, tejszinhab összekeverve és pumpáni jó erősen
2013. jan. 4. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az alacsony víznyomás még a papírt se mindig vitte le, a fürdőszobából lavórban hoztunk vizet, azt egyben gyorsan ráöntöttük és lement. Dugulás esetén viszont ez se jó megoldás...

Szétmállósabb papír, részletekben lehúzott kaki :D

2013. jan. 4. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az első tanács érdekesen hangzik, igazából azért hagynám ki mert a disznó párom a vécékefét is gyönyörű állapotokban tudja hagyni, a vécépumpát jobbnak láttam eldugni előle :D


A szétmállós papír nagyon jó ötlet, erre nem is gondoltam. Mi olyan háromrétegű csodákat szoktunk használni, eszembe se jutott hogy talán az a baj.

Egy olcsó vékony, egyrétegű papír biztosan sokat segít :)

A vízzel nem spórolunk, szerintem már több víz megy el a lehúzásokra mint zuhanyzásra :DD

2013. jan. 4. 02:30
 4/6 anonim válasza:
A jó megoldás hogy,mr, mucsle, tiret, egy kis víz beleöntése,majdjó erősen pumpálni.
2014. febr. 20. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Tolj bele egy csőgörényt,kezd el tekerni.Vagy öntsél rá forró vizet,és kezd jó erősen pumpálni. Az is segíthet.
2014. máj. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tartályos, vagy scell/golyósszelepes az öblítés? Mert ha tartályos, akkor lehet, hogy már nagyon vízköves az öblítőcső/ tartály/leeresztőszelep, akkor ezeket tisztítani/cserélni kell. Ha golyós/scell szelepes az öblítés, ez esetben fontos, hogy legalább 4 bar víznyomás legyen, és 3/4 colos cső legyen a szelepig kiépítve. Ha ez nincs, akkor nehézkesen fog öblíteni. Ez esetben venni kell egy tartályt, és minden le fog menni. Ha ezekkel nincs gond, akkor lehet, hogy dugulás van a szennyvízhálózatban. Szerintem a mélyöblítésű wc csésze nagyon hülye találmány: amellett, hogy állandóan visszafröccsen az ember hátsójára a víz, gyakran a végterméket csak keringteti a víz, laposnál pedig, mivel a tálcán a termék a víz útjában van, egyből leviszi. Szóval sok minden lehet.
2019. ápr. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!