Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Barátomon van néhány kisebb,...

Barátomon van néhány kisebb, kb. húszforintos nagyságú csomó a bőre alatt különböző helyeken (hasánál, mellkasán, combján, hátul a koponyáján). Mik lehetnek?

Figyelt kérdés
Már elvileg évek óta vannak rajta, de van köztük újabb is, szerintem most is jön ki egy újabb. Nem hajlandó orvoshoz menni, de engem idegesít, nehogy valami komoly gond legyen :(
2013. jan. 7. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez elég komoly gond. Nem egy általános jelenség,amit leírsz.Próbáld rávenni az orvosra, mert ki tudja, mit hoz a holnap...
2013. jan. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ismertem egy ilyen pasit, ő megnézette zsírcsomók voltak, műthető, és kell is, mert betokosodhat és akkor jönnek a galibák. Nyilván az a megfelelő válasz a kérdésre, hogy menjen és nézese meg mielőbb.
2013. jan. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
zsírcsomóra tippelek én is. Műthető.
2013. jan. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves válaszadók!

Kicsit utánaolvastam én is, és azt találtam, hogy lehet kásacsomó és zsírcsomó is, de a műtétet általában akkor ajánlják, ha rossz helyen van, amúgy nem feltétlenül, vagy ha a kásacsomó begyullad.

Viszont úgy tűnik, hogy ez nem túl komoly, általában jóindulatú, akkor remélhetőleg nem kell aggódni? (az orvoshoz azért próbálom elcsalni...)

2013. jan. 7. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Jó eséllyel lipóma. Jóindulatú zsírdaganat. Igazából nem okoz gondot, max ha nyom vmit. Ki lehet szedetni.
2013. jan. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincsenek a bőrén elszórtan ilyen kávéfoltok? Az anyajegynél világosabb foltok ezek és a méretük és az alakjuk is különböző.

Valamint ezek a csomóknak milyen a tapintata: tömör szövet vagy kicsit puhább?

2013. jan. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én csak anyajegyeket láttam eddig, elég sötéteket. A gumók pedig nekem elég keménynek tűnnek, de nem igazán van viszonyítási alapom, meg amíg nem tudom mi az, annyira nyomkodni se merem...
2013. jan. 8. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!