Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Van néhány fogam, amelyekből...

Van néhány fogam, amelyekből le-letört néhány kisebb darab. Van 1 fogam, ami már teljesen hiányzik, meg olyan is, aminek kb. a fele, mert a többi része fokozatosan letört. Fogorvosnál miket csinálnak ilyenkor?

Figyelt kérdés
Hol fáj, hol nem, általában egyáltalán nem fáj. Fogpótlás, korona? Az árak miatt kérdezem, hogy tudjam, mire számítsak, mert nincs pénzem nagyon ilyesmire. Nem magánfogorvos mennyiért csinálja, részletre lehet? És hol találok nem magán-fogorvost?
2010. jún. 19. 11:42
 1/4 anonim válasza:
Háth , figyelj....ha fogorvoshoz mész akkor ,ha úgy tört le hogy be tudja tömni akkor kifúrja és betömi, amin majd később megzavarodol a fájdalomba mert a tömés ha az ínyedhez ér, akkor begyullad alatta.Ha úgy tört le hogy éles akkor le csiszolja és szia.De am szerintem nagyon sok kálciumot kéne fogyasztanod, ha így folytatod elhullik a fogad.
2010. jún. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
nekem is ilyen a fogam úgyhogy lécci írjatok sok válasz..és köszi a kérdést
2010. jún. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Mindig is sok kalciumtartalmú ételeket ettem (rengeteg tej és tejtartalmú kaja) és mégis...

Akkor ha fúrás és tömés, az annyira nem drága, ugye?

És mi van, ha az egész fog hiányzik már? Gyökérkezelés? Korona?

2010. jún. 19. 12:05
 4/4 anonim válasza:

Ha az egész fog hiányzik,remélem nem arra értetted hogy az egész fogsorod mert az durva lenne, csak azért mondom mert azt írtam hogy ha így folytatod elhullik a fogad.Ha a baleset következtében valóban „csak” a fog koronai részéből tört le egy darab és a gyökér nem sérült, nagy eséllyel a fog megmenthető. Ha a fogbél sérült, akkor gyökérkezeléssel ez kezelhető, majd a letört darab pótolható. A letört darab pótlásának módja attól függ, hogy mekkora ez a darab. Általánosságban elmondható, hogyha nem nagyobb, mint a fog koronai részének fele akkor sok esetben még fehér töméssel vagy esztétikus kompozit héjjal felépíthető. Ha több mint a fele eltört, akkor inkább csapos műcsonk, majd esztétikus porcelán korona kerül rá.

Ha a gyökér eltört, de a törésvonal a csontos fogágy felett húzódik, akkor gyökérkezelés, csapos műcsonk és korona jön szóba. Ha a csontos ágy alatt van a törés, akkor valóban a fogeltávolítás mellett kell az orvos döntsön, ebben a szituációban nemigen jön szóba más megoldás.

2010. jún. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!