Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hasnyalmirigy problemarol...

Hasnyalmirigy problemarol lenne szo tobbi lent?

Figyelt kérdés
kronikus hasnyalmirigy gyuladasban szenvedek.Egy honapja cukorbetegseget fedeztek fel minek kovetkezteben inzulint kapok napi 2x.Szeretnem tudni hogy mutet nelkul letezeik-e valami kezelesi modszer?12 eve nem fogyasztok alkoholt a vizsgalati eredmenyek alapjan az orvosok azt allitjak hogy alkoholt fogyasztok.MI LEHET AZ OKA??? SURGOS LENNE

2013. jan. 7. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos a krónikus hasnyálmirigy-gyulladás visszafordíthatatlan állapot. Annyit tudsz tenni, hogy tényleg nem iszol többet, nem eszel zsírosakat, és a beállított inzulint és szénhidrát-mennyiséget betartod becsületesen. Annyit tudsz csak tenni, hogy ezeket mind betartod, hogy az állapot ne rosszabbodjon, de jobb már sajnos nem lesz.
2013. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
KOSZONOM
2013. jan. 7. 14:35
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

megkérdezhetem,hogy mik voltak a tüneteid ami alapján a gyulladást megállapították?megtennéd,hogy mesélsz róla?

köszi elöre is.

azért érdekelne,mert lehet,hogy érintett vagyok.pár hónapja vannak fájdalmaim a hasamban,a mellkasomban bal oldalon,és a hátamba is kisugárzik.általában evés után szokott fájni,de pár napja már éjszaka is,aludni sem nagyon tudok tőle.

itt neten olvastam utána és hasnyálmirigyre tippelek,annál inkább,hogy a nagymamám epehólyag rákban halt meg ami a hasnyálmirigyén és máján áttétes volt.

plusz az alkohollal is elszálltam egy kicsit az utóbbi pár évben,szinte napi rendszerességgel ittam.nem részegre,de lement 2-3 sör esténként,volt,h egy kis rövid is.

holnap megyek a háziorvoshoz.

2013. jan. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
szia tuneteim borda alatti fajdalom ami a hatba is at sugarzik.Gyakori hasmenes, hanyinger,koplalasnal enyhul a fajdalom,mivel nem terhelodik a hasnyalmirigy.Ha lehet zsirszegeny eteleket fogyassz, csak fott vagy grillezett hus feleket fogyassz.
2013. jan. 9. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!