Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit jelent a lelet eredménye?...

Mit jelent a lelet eredménye? (Nagymamámé, és csak jövőhét után tud menni az orvoshoz. )

Figyelt kérdés

A lumbalis lordosis csökkent, a sacrum dőlésszöge fokozódott. Az S. I-es segmentum részlegesen lumbalisalt. A II-es, IV-es és V-ös rések beszűkültek. A IV-es segmentumban bal oldali kiszakadt discus hernia figyelhető meg, mely comprimálja a durazsákot és az L.4-es és 5-ös gyököket. A lumbosacralis résben bal oldali lateralis extraforaminalis hernia látható, mely ventro-lateral felé irányult. A porckorong az L. V-ös val oldali forament is szűkíti. Jelentős osteoporosis. Kp. fokú spondylarthrosisos elváltozások.

Előre is köszönjük.


2013. jan. 10. 13:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nem vagyok orvos, amit le tudtam szűrni belőle, hogy nagymamádnak több helyen gerincsérve? van és hogy jelentős csontritkulása, illetve, hogy több porckorongja deformált. A lumbalis lordosis azt jelenti tudtommal, hogy nem tud már úgy hajolni a gerinc, mint régen. Kb. ennyit tudtam kivenni belőle, de sok mindent nem értettem. Remélem azért segítettem. Szép napot!
2013. jan. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm. Én is valami hasonlót találtam így az internet segítségével. Csak hát semmi ilyenhez nem értek sem én,se a családban senki. Szép napot viszont :)
2013. jan. 10. 13:52
 3/9 anonim ***** válasza:
nekem is lordosisom van (39 evesen) es ez az agyeki gerincszakasz deformitasat jelenti. Ossze is vannak csuszva a csigolyai, fizioterapiat fognak neki javasolni.
2013. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja bocsi a tobbi reszt nem ertem, csak a lordosisost:)
2013. jan. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 poiu ***** válasza:
Igen, nagyjából. A lordosis azt jelenti, előre görbül a gerinc, ez csökkent. A hernia az sérv.
2013. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kicsit megnyugodtunk. Nagymamám tavaly vastagbél rák miatt kemoterápiás kezelésen vett részt. És féltünk, hogy nehogy áttétes legyen. Kicsit most megnyugodtunk. Ment mindenkinek a zöld kéz. Kellemes napot!
2013. jan. 10. 15:11
 7/9 A kérdező kommentje:
Mondjuk arra még kiváncsi lennék, hogy milyen kezelést írhatnak elő ilyenkor. Mert azt mondták az orvosok még a kemoterápia után közvetlen, hogy semmilyen kezelésen nem vehet részt. Gondolok itt masszázs, fürdő stb. Amivel esetleg nőhet a veszélye az újbóli rák kialakulásának. Szerencsére azóta minden eredménye jó. Sikeres volt a kezelés.
2013. jan. 10. 15:16
 8/9 gromo ***** válasza:

Azon túl, hogy nagymamádnak időskori gerincdeformitása van ( nem súlyos ) van egy szép kiszakadt gerincsérve. Ami nem lenne probléma, de a kiszakadt sérv nyomja a kilépő ideggyököket és ez vezethet komoly panaszokhoz ( lábfájdalom, zsibbadás, súlyos esetben bal alsó végtag gyengesége, bénulása - de ez igen ritka). Idegsebésznek kell majd megmutatni a felvételeket - és a nagymamát. Ha nincs bénulásos, érzéskieséses tünet, ill. nagy fájdalom, akkor nem kell általában műteni, a gyógyszeres kezelés ( izomlazítók, fájdalomcsillapítók, gyógytorna) jó eredményeket szoktak hozni.

Emellett van még csontritkulása is a mamának, de ez idős embereknél általános, nincs mit tenni vele. Tumoros elváltozás a leírás alapján nem mutatható ki.

2013. jan. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a választ. Sajnos mamám bal oldali lábán tapasztalhatók a tünetek. Ezért is ment el orvoshoz.
2013. jan. 10. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!