Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mandulaműtét utáni étkezés?

Mandulaműtét utáni étkezés?

Figyelt kérdés

Kedden reggel vették ki a manduláimat, másnap haza is engedtek. Azóta pépes ételeken élek, és már kicsit undorodom tőlük. Megennék valami sűrűbbet, de félek, hogy felszakad a seb. Tegnap este enyhe szúrást éreztem, aztán véreset köptem, amitől eléggé megijedtem. Később már nem vérzett.

Sok helyen olvasom, hogy szilárdat kell enni, hgy leváljon a seb. Nem tudom, "mit evő" legyek. :D



2013. jan. 11. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem mondták el a kórházban, hogy mit ehetsz és mit nem? Fura.


Hát a pépes ételekhez pedig hozzá kell szokni. Nem fáj a nyelés? Én majd megőrültem.


Amit ne: "szúrós", kaparós ételek (chips, rántott husi, száraz kenyér, pirítós stb). Zöldségek, gyümölcsök ne, max krumpli, sütőtök (marhatnak).


Én kb 3-4 hétig tejbegrízen, tejberizsen, zabkásán és krémleveseken éltem.

2013. jan. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hogy engedhettek haza másnap bakker, bármikor bevérezhet.

Na mind1, ha már otthon vagy 3 napja...

Eszedbe se jusson pépeset enni!

Be fog varasodni a seb és ettől nehezebben gyógyul.

Pogácsa, kenyér.

Kerüld az aprómagvas cuccokat, a csípőset.

Fájdalomcsillapító kaja előtt, Cataflam V50 a legjobb.

Bizony, szúr ám kaja közben keményen, és 2 hétig fog is.

Nem hagyhatod, hogy varasodjon, mert akkor ha leszakad a var, elkezd vérezni és mehetsz vissza, ahol sürgősségin érzéstelenítő nélkül fognak eret égetni.

Velem pogácsát zabáltattak 1 hétig és fagyit, mert a hideg összehúzza az ereket.

2013. jan. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a2 es irta,még ha fájdalmas is a szilárd étel

DE ezt mondják a dokik is

2013. jan. 11. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nekem azt írták, hogy "kásás" cuccot egyek, de elvileg majndem minden kásás, ha jól megrágom. Most ettem vajas brióst és főtt húst, simán lement, nem éreztem fájdalmat. :)
2013. jan. 11. 14:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem zsemlét kellett ennem sokat, mert azt mondták, attól lejön a fehér trutyi. Viszont tejeset nem szabadott egyáltalán 2 hétig. De nekem bevérzett a 4. napon, és pont azt történt, mint amit az egyik fentebbi hozzászóló leírt: érzéstelenítés nélkül égették ki, vagy 6-szor próbálkoztak, de sikerült, úgyhogy megúsztam a műtétet, viszont megnyertem +6 napot a kórházban.
2013. jan. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!