Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tegnap estétől furcsán ver a...

Tegnap estétől furcsán ver a szívem, mi történik?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 17 éves lány vagyok. Tegnap estétől tapasztalom, hogy furcsán ver néha a szívem. Az este egy perc alatt kb. kétszer is félreütött (vagy hogy is fogalmazzak), nem kihagyott egy ütést a ritmusból, hanem mintha egy-egy nagyobbat dobbanna. A mai nap már ritkábban csinálta, de 10-szer előfordult legalább.

Egyszerűen egy rossz érzést érzek egy pillanatig, nem lehet leírni, hogy milyet. Mindenesetre furcsa.


Idáig ilyet még nem csinált, viszont másfél éve körül hetekig tapasztaltam, hogy mintha felgyorsulna a szívverés és olyan nagyokat dobbanna; rendesen hallottam.


Nem iszok alkoholt, nem drogozok, cigizni meg csak egy hónapban 2-3 szálat.


Szerintetek mitől lehet? Mi történik? Okozhatja tudatalatt stressz az ilyet? Köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 12. 15:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szívritmuszavar, stressz okozhatja, menj el a háziorvoshoz, ezt azért ki kell vizsgálni.
2013. jan. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elképzelhető, hogy stressz miatt van. Nekem ezt a hatást az adreralin váltja ki.
2013. jan. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha bármi eltérést tapasztalsz magadon, nyugodtan kérdezd meg az orvosodat. Inkább legyen potya járás, mint késői. Ő meghallgatja a szívverésed, és megállapítja, ha eltérés van. Max csinál egy EKG-t. Csak azért írom ezt, mert tudatalatti stressztől nem "ugrál" a szívünk, max felgyorsul. Nem lehet, hogy csak ezt érzed?

2013. jan. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amit leírsz azt ectopiás ritmuszavarnak nevezik, jellemzően nincs szervi oka, nem is veszélyes, de napi 10 az eléggé sok, menj kardiológiára ők el fognak valószínűleg küldeni holtervizsgálatra (24 órás ekg) vagy echo-ra (szívultrahangra) ott több minden kiderül. Mindenképpen menj orvoshoz vele.
2013. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez sok embernél előfordul, lehet teljesen ártalamtlan, de egy kivizsgálás kötelező!
2013. jan. 12. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha holnapra elmúlik, akkor is mindenképp menjek orvoshoz?

Csak azért kérdem, mert mondtam anyumnak, amit ide is leírtam, de még csak le sem reagálta, és egyedül orvoshoz pénz nélkül nem mehetek - itt legalább is mindenhol fizetni kell mindenért. :(

2013. jan. 12. 16:07
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol laksz, de ez Magyarországon teljesen ingyenes. Igen mindenképp menj el!
2013. jan. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Romániában...
2013. jan. 12. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!