Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon intenzív hajhullásnak...

Nagyon intenzív hajhullásnak mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Hosszú hajam van, körülbelül a hátam közepéig ér. Már hónapok óta nem festettem be, régen, mikor festettem sötétszőkéről festettem középbarnára, de már ezt is abba hagytam egy jó ideje. Nem vasalom, nem használok hajszárítót. Nem szoktam szorosan összefogni, általában kibontva hagyom, vagy egy laza lófarokba kötöm a tarkómon, szóval az biztos, hogy nem húzódik. Voltam orvosnál, de kb nem is foglalkozott vele, annyit mondott, hogy ez normális, előfordul az ilyesmi, ne törődjek vele, majd elmúlik. De nem tudok nem törődni vele, mert pl reggel felkelés után ha végigsimítok a hajamon (már nem is fésülöm, csak nagy ritkán) akkor egyszerre a kezemben marad akár 20-30 hajszál is. A nap folyamán pedig többször is megismétlődik. Nem húzom, nem tépem, csak óvatosan végig húzom a hüvelyk és mutatóujjamat egy-egy hajtincsen és rengeteg hajam kijön, a végén a hajhagyma is ott van. Semmilyen gyógyszert nem szedek,még fogorvosnál is voltam, hátha egy rossz fog okozza, de nem talált semmit. Most kezdtem el vastablettát szedni, mert a gyógyszerész azt mondta, hogy vashiánytól is hullhat a haj, próbáljam meg. Valakinek van valami ötlete, hogy miről hullhat, vagy valami ötlet arra, hogy hogyan lehet megállítani? Házi gyógymódtól kezdve a különböző szereken át, bármi jöhet. Tapasztalatok is jöhetnek. Nagyon depressziós vagyok tőle, félek, hogy ki fog hullni az összes és kopasz leszek. Vagy esetleg olyan is érdekelne, hogy ha újra megyek orvoshoz (mert nem hagyom annyiban jövő7en újra megyek) akkor milyen vizsgálatokat kérjek? Köszönöm előre is a segítséget. 22/L

2013. jan. 13. 15:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Megfázhatott a fejed, nem voltál kinn sokáig/nagyon hidegben sapka nélkül?

Lehet lelki eredetű is, amit nehezebb lesz orvosolni.

Hirtelen nem fogytál sokat? Mert attól is lehet, tápanyaghiánytól.

Más ötletem nincs :(

2013. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy örökölhető is. Nem tudom nálatok van-e kopasz(odó) a családban.
2013. jan. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia. Köszi a választ. Nem, a családban nincs kopaszodó, még a 82 éves dédnagymamimnak is szép dús haja van. Fogyni nem fogytam, inkább híztam egy kicsit. A lelki eredet az lehetséges, mert kint vagyok most külföldön és nagyon hiányzik a családom, sokat sírok is emiatt, meg utálok is itt lenni és folyton eszem rajta magamat, de csinálni nem tudok ellene semmit. (Hosszú történet...). Lehet, hogy emiatt?
2013. jan. 13. 15:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Amit leírtál attól lehet sajnos. Nekem is ideg alapon szokott nagyon hullani. Vérképet azért nézess. Vegyél hajra való vitamint a patikában. A Viscoderm gyöngyöt ajánlom, habár lehet külföldön ez nincs is. Hónapokig kell szedni egyfolytában. Három hónap után hat.
2013. jan. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia

Lett valami eredmeny?? Csak mert en is majdnem ugyanigy vagyok es senki nem mond semmit hogy mi lehet csak annyit hogy lehet hogy a stressztol de egyaltalan nem stresszelek ugyhogy tuti nem! Ha tudsz vmit legyszi irj mert mar en is kezdek depis lenni mert eleg jol latszik hogy sokkal kevesebb hajam van mar es vekonyabb szalu is lett. Remelem neked mar sikerult es tudsz vmi tanacsot adni hogy mit csinaljak. Előre is köszi

22/L

2014. okt. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia. Nem csináltam vele semmit, egyszer csak magától megállt. :)
2014. okt. 29. 01:14
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és egyébként már a fenekemig ér. :D Minden hónapban festem, hajszárítózom, és fésülöm. :D Sütni is szoktam, szóval most minden "rosszat" csinálok vele, amit csak lehet. 2 naponta mosom. Nem vágattam le évek óta, frissítő vágást sem és gyönyörű, egészséges. Nem töredezett. Mondjuk vékony szálú és ugyanolyan kevés hajam van, mint amikor megállt a hajhullás, de már csomó babahajam nő. Ha gondolod lövök egy képet holnap, hogy mi lett vele. :) Egyébként használtam egy ideig tablettát (forcapil) meg gyógy sampont. (holnap megnézem milyet). De kétlem, hogy ettől állt volna meg. Szerintem egyszerűen csak elmúlt. Nekem a stressztől hullott szerintem. :)
2014. okt. 29. 01:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!