Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Maximum hány liter folyadékot...

Maximum hány liter folyadékot lehet inni naponta?

Figyelt kérdés
Szerintem én 4-5 liter teát, ásványvizet, tejsavóitalt minimum elfogyasztok minden nap.Ekkora mennyiség már jelenthet veszélyt, lehet tőle \'vízmérgezést\'(hyponatrémia) kapni?Vagy ennyi még belefér?Nekem egyszerűen jól esik, ehhez vagyok hozzászokva.Nem vagyok cukorbeteg, semmi gond az egészségemmel. 18(L)
2009. aug. 30. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj nincs vele,bár asszem 2,5-3 liter a normális. Én kb 1 litert iszok naponta,és ez sajnos az egészségembe is előjön. A 4 liter akkor gáz,ha csak cola,fanta,stb.
2009. aug. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy tejsavóból annyira nem tesz jót ha napi több litert megiszik az ember, de ásványvíztől, gyümölcslétől nem hiszem hogy bajod lenne. A cukros, semmire sem jó üdítőket viszont szerintem is hanyagold ekkora folyadékbevitelnél :)
2009. aug. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Szerencsére nem vagyok üdítős, hányingert kapok az ilyen műlevektől.Az arány nagyjából: 1 l tejsavó 2-2,5 l tea(borsmenta, zöld tea, hársfa, citromfű)1-2 l ásványvíz.
2009. aug. 30. 11:28
 4/5 anonim ***** válasza:
a mindennap 1l tejsavó az sztem elég sok, és inkább árt.
2009. aug. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De nem 1 liter tömény tejsavó, hanem por..savópor.Miért ártana, mi rosszat csinál?Van egy cikkem a tejsavókúráról, ami azt hiszem 2-3 hónapig tart..ezen kívül megemlítik, hogy kiváló kiegészítője a fogyókúráknak(és én mindig elég erőteljesen visszafogom magam, h tudjam tartani a 'versenysúlyom') Leírnád , hogy szerinted miért ártalmas?köszi előre is.
2009. szept. 1. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!