Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért szükséges a 2-3 liter...

Miért szükséges a 2-3 liter folyadék fogyasztás naponta?

Figyelt kérdés
-meg birtok annyit inni? Mennyi ViZET isztok meg egy nap!
2009. nov. 10. 17:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A szervezeted nagy része víz még ha ez nem is látszik és folyamatosan veszítesz belőle párolgással, emésztéssel, izzadással és ezt pótolni kell. Persze ehhez nem feltétlenül kell napi 2-3 liter, annyira azért van szükség, mert tisztítja a szervezetet illetve növeli a szerveid élettartamát. Ha például a vesédnek folyamatosan kevés ámde nagyon szennyezett anyagot kell tisztítania akkor sokkal több minden rakódhat le benne és sokkal könnyebben lehet veseköved is, viszont ha sokat iszol és így folyamatosan kis szennyezettségű, nagy mennyiségű folyadék megy át rajta azzal kíméled.

Ha 3 nem is, de a napi 2 liter mindig meg van, erre ügyelek. Régen én is kevesebbet ittam és talán mintha tényleg energikusabb lennék, amióta minden nap megiszom a két litert, persze lehet, hogy csak beképzelem magamnak.

2009. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
én simán megiszok annyit, lehet hogy még többet is. azért szükséges, mert szüksége van rá a szervezetnek, és kész.
2009. nov. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én napi fél litert alig bírok legyűrni. Tudom hogy kéne de nem megy.
2009. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

ezcsakegy felállított valami h 2-3 liter kell.

mindenkinek egyéni szükséglete van, amit nemlehet általánosítani.

van akinek az egyéni szükséglete 1 liter.

a szervezeted úgyis jelez ha nemelég neki a víz.

amíg nem jelez addig felesleges magadba tömnöd a 3 litert mert több bajt is okozhatsz vele mint jót.

2009. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan milyen bajt okozhatsz túl sok vízzel ezt kifejtenéd? :)

Mi az, hogy "a szervezeted úgyis jelez"? Megteheted azt, hogy addig nem fürdesz, amíg lerohad a p*csöd, a szervezeted nem fogja pirosan villogtatni, hogy "most meg, mosd meg", satöbbi, azért ennyire nem működik perfektül a szervezet. Ha így működne nem lennének függőségek, betegségek, satöbbi, satöbbi. Én például nagyon szeretek sokat zabálni és a szervezetem se reklamál ellene, sőt, ő érezteti velem, hogy egyek még, de tudom, hogy elhíznék tőle, ezért megállom.

2009. nov. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

vesekő pl. a túlsok ásványvíztől.

a hólyagod is tönkremehet, ha túlsok vizet iszol, és nemtudsz mindig kimenni pisilni amikor kell, és folyton kell.

a szervezeted jelez alatt pedig aztértem, hogy: száraz, bőr, szem alatti lila karikák, levertség, gyakori fejfájás. például.

na most jó????

2009. nov. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
én 3-4 naponta iszok meg kb.2 deci vizet
2009. nov. 10. 19:41
 8/9 anonim ***** válasza:
És semmi más folyadékot nem iszol mellette? Mert ha nem, akkor már írhatod a fejfád.
2009. nov. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én régebben csak minden este ittam egy pohárral mikor a tablettáimat bevettem:D

napközben néha 1-1 pohár valamit.

de életben maradtam.

mostis naponta kb 1 litert iszom csak és nekem ez a megfelelő.

próbáltam többet, de az nekem csak ártott. iszonyatrossz lett a közérzetem, folyton televolt a hasam vízzel, nembírtam semmilyen programon résztvenni, mert 5percenként pisilni kellett....majd éppen háziorvosnál jártam tablettát feliratni, és megkérdeztem tőle ezt, és aztmondta hogyha ennyire rosszul érzem tőle magam, akkor ne eröltessem, mert úgyláccik nekem nincsen szükségem ennyi vízre.

úgyhogy téves az h mindnekinek naponta 2-3 litert kell meginnia.

2009. nov. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!