Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet ez? Súlyos nyakproblé...

Mi lehet ez? Súlyos nyakproblémával küszködök, ami teljesen rendszertelen és kegyetlen. Segítség! Többi lent.

Figyelt kérdés
Már kétszer volt olyan, hogy egyszerűen beállt a nyakam egyik oldala, és nem tudom mozgatni, sőt, félre kell döntenem (mint a Harry Potterben annak a szellemnek), különben elviselhetetlen a fájdalom. Először egy hirtelen hátranézéskor történt, és 2 napig tartott. Folyamatosan enyhült, és egy reggel már nem éreztem. Ez pont 1 éve volt. A második durvább volt. Tavaly nyáron úsztam a Balatonban (északi part), és egyszer csak begörcsölt, de magától, nem hirtelen mozdulatra, mint az elsőnél. Tudtam már, hogy mi ez, úgyhogy evickéltem kifelé, de alig tudtam kijönni, mert bármiféle karmozdulatra úgy fájt, hogy sírni tudtam volna. Egy hétig tartott, intenzívebb és elviselhetetlenebb volt az elsőnél, még hanyatt feküdni sem tudtam, nem hogy elfordítani a fejem. Persze mindkétszer folyamatosan kencéztem és masszíroztattam, de gyakorlatilag semmit nem használt. A tesi- és biológiatanárok tanácstalanok, egyesek szerint valami sérv lehet. Tud valaki segíteni, hogy mi ez és mit kezdjek vele?

2013. jan. 19. 20:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Menj el ortopédiára...
2013. jan. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nos, pontosan nem tudom, hogy neked milyen jellegű ez, de nekem is szokott lenni hasonló, de az görcs.

Olyan érzés, mintha lassan elkezdenék húzni lefelé a fejemet egy kötéllel, a nyakamon az az ín vagy mi látszódik is. Bónusz, hogy eléggé fáj.

Ezt úgy tudom megszüntetni, hogy a másik irányba nézek, elcsavarom a fejem amennyire csak lehet, így kinyúlik és kiáll belőle a görcs.

De ez nekem akkor szokott lenni, amikor a mellkasomon nézek valamit és lehajtom a fejem.

Szerintem nézz egy anatómiai képet, vagy neten van body browser nevű oldal, és próbáld behatárolni, hogy melyik részen érezted a fájdalmat. Aztán keress rá, hogy milyen betegségek lehetnek ezzel kapcsolatosan.

De az orvos sem utolsó ötlet szerintem. :)

2013. jan. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek, főleg a 2. segített sokat. Ja és 15/F
2013. jan. 19. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!