Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mennyire szörnyű egy anyajegy...

Mennyire szörnyű egy anyajegy eltávolítása?

Figyelt kérdés
Van egy nagy anyajegyem a könyökömön(legalább 5-6cm-es), eddig senki nem mondta, hogy el kéne távolítani, de engem nagyon zavar. Anya szerint várjak, mert ez egy nagy műtét lenne, de én már nem szeretnék várni.Tényleg olyan szörnyű lenne egy ilyen műtét, hogy utána szinte semmit nem tudok majd csinálni? Egyáltalán hogyan távolítanak el egy ilyet? 17/L

2013. jan. 20. 19:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Meg sem fogod érezni, annyira elérzéstelenítik. Jobb levetetni a későbbi esetleges komplikációk miatt. A seb helyét összevarrják, néhány nap múlva kiveszik a varratot. Egy ideig kiméned kell majd, dehát bámikor is csinálják meg ugyanez lesz a helyzet. Én nem halogatnám.
2013. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ki mondta hogy szörnyű? egyévként készülj fel rá hogy egy szép nagy heg ott fog maradni. azért az 5-6 cm az nagynk tűnik. Ha sztkban veteted le akkor tuti heg maard utána ,rólam kis pici borsónyikat szedtek le és tökre szép heges a hátam :P először körbeinyekcikózzák, ez fáj a legjobban utána nem érzel semmitse , és összevarják másnap kötéscsere egy hétig nem érheti víz majd kiveszik a varratot
2013. jan. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2013. jan. 20. 21:27
 4/4 anonim válasza:

Én most szedettem le két anyajegyemet, és később is megyek majd. Eléggé paráztam előtte, de tök feleslegesen.. a legrosszabb az injekció volt, utána ahogy kivágta az anyajegyet, már egyáltalán nem éreztem, és az is inkább csak kellemetlen volt, amikor összevarrta a sebet. :) Kb negyed óra alatt megvolt a kettő. Azóta eléggé feszül ott a bőröm, és mivel a hátamon van mindkettő, nem is hajolgathatok. De az erős túlzás, hogy semmit nem tud csinálni utána az ember. :) Ha sportolsz, akkor azt utána egy darabig abba kell hagyni, és víz sem érheti a varratot, szóval fürdésnél vigyázni kell rá.

Anyu is leszedetett régen pár nagy anyajegyet, és neki mostanra már alig észrevehető a heg. :)

19/L

2013. jan. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!