Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gynecomastia műtétem lesz...

Gynecomastia műtétem lesz februárban, melyik műtéti típust válasszam? Az igazi kérdés alább.

Figyelt kérdés

Hosszú évek után rászántam magam a műtétre és az egyik állami kórházban TB-re meg is csinálják a beavatkozást. Voltam már magánklinikán is konzultáción, meg több plasztikai sebésznél is. Az a problémám, hogy eddig mindegyik orvos azt mondta, hogy a mellbimbó alsó ívén ejtenének egy vágást amin keresztűl kimetszenék a mirigyállományt és ezt zsírleszívással kombinálnák. Abban az intézményben viszont ahova megyek úgy csinálnák, hogy a mell oldalsó részén indítanának zsírleszívást, viszont a mirigyállománynak csak egy részét (ki tudja mennyit távolítanának el). Akivel tegnap beszéltem plasztikai sebész azt mondta pl. hogy oldalról lehetlen kimetszeni a mirigyet, mert az annyira kemény, hogy sokszor a sebészollóval is nagyon nehéz elmetszeni akkor amikor közvetlen előtt van a műtéti vágás. Nost tehát olyan valakitől várok véleményt elsősorban akinek a szerint a módszer szerint csinálták a műtétet ahogy nekem is akrják.

Hozzáteszem azért félek ettől, mert most valóban van rajta zsírréteg, de amikor fiatalabb koromban (18-20 évesen) még versenyszerűen sportoltam akkor nem nagyon volt zsír amellemem , de a a kirigy miatt akkor is csöcsös voltam, mert mintegy kúl elállt a mellemtől a bimbó rész. Tehát ma most a zsírréteg eltűnik mitől változna bármi is?


2013. jan. 22. 11:13
 1/2 A kérdező kommentje:
Az utolsó sor helyesen:...de a mirigy miattakkor is csöcsös voltam, mert mint egy kúp elállt a mellemtől a bimbó és azt közvetlen körülveő bőr rész. Tehát ha most csak a zsírréteg eltűnik mitől változna bármi is?
2013. jan. 22. 11:18
 2/2 A kérdező kommentje:
Illetve még az is érdekelne, hogy akinek a félköríves metszést csinálták milyen lett a heg? Látszik nagyon? Az orvos ugyanis azért nem akarja ezt a módszert erőltetni, mert szerinte kiszámíthatlan, hogy szép lesz-e vagy csúnya.
2013. jan. 22. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!