Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1. Szerintetek mennyire...

1. Szerintetek mennyire veszélyes az, ha most 17 éves koromban lettem bárányhimlős? 2. Mivel nem érzem rosszul magam, 'csak' teli vagyok kiütésekkel és picit fáj a fejem, véleményetek szerint menjek iskolába?

Figyelt kérdés

2013. jan. 22. 23:18
 1/6 anonim válasza:
85%

1. Nem veszélyes, csak pihengess.

2. Ne menj suliba, a végén még átadod másnak. Legálább kipihened magad. :)

2013. jan. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nem különösebben veszélyes.

Közösségbe viszont addig nem mehetsz, amíg minden kiütéseden száraz pörk nem lesz, vagyis amíg új kiütések jönnek vagy nedvedző kiütések vannak, addig tilos közösségbe menni.Nem lenne szerencsés egy olyan kismamával találkozni útközben, aki nem volt még bárányhimlős. Nem a kismamának lenne tőle esetleg baja, hanem a kis babájának.

Ennyi felelősséggel tartozunk egymás iránt.Amikor a háziorvosod ad igazolást, hogy mehetsz suliba csak akkor menj.

2013. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Iskolába?

Nem mondta az orvos, hogy a bárányhimlő fertőző?

2013. jan. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Semmi szín alatt ne menj iskolába, egyébként úgyis hazaküldenének, de nem is értem, hogy jut ez az eszedbe egyáltalán....
2013. jan. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én még olyan betegségről nem hallottam aminek veszélyei ne lettek volna .Nem mindig a betegség a veszélyes,hanem annak szövődményei .Előttem való válaszolók több mindenre

felhívták figyelmedet,de egy nagyon fontosra nem,Lehet

hogy csak az én figyelmem kerülte el .Azt ugyan olvastam hogy leszárad.Nem szabad lekaparni,kapargatni bármennyire viszket is .Mert egy életre ott marad a nyoma !! A test

minden részén lehetnek a kiütésékből .De hogy néznél ki

sebhelyes arccal .

2013. jan. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szamo77db ***** válasza:
100%
Én is voltam bárányhimlős, 2 hét alatt jöttem rendbe. Mindez még gyerekkoromban volt. Én úgy tudom, hogy minél később esik át rajta az ember, annál jobban megviseli és nehezebben gyógyul. Egyébként skarlát kivételével az összes gyermekbetegség "átment" rajtam.
2015. ápr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!