Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik az a hashajtó, ami nem...

Melyik az a hashajtó, ami nem okoz hascsikarást? Ittam már anyalevél teát, és a Stadalax-ot, meg a Guttalax cseppet is használtam, de mindkettőnél görcsösen indult a dolog.

Figyelt kérdés
2013. jan. 24. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyankor szokott görcsöket okozni a hashajtó, ha nagymértékű a székrekedés, ha sok széklet van felhalmozódva.

Én a Szennateát ittam, amit különböző erősségűre lehet megcsinálni. Ha 1 filterrel csinálja az ember, akkor inkább lágyít csak és mindenféle görcs nélkül szépen kitisztít, ha erősebbet, 3 filterrel csinálja az ember, mert mondjuk akkora a székrekedés mértéke, akkor előfordul, hogy nagy görcsölések közepette tisztul ki az ember.

Én tudom neked a Szennateát javasolni. Ne a legerősebbet, hanem egy közepeset vagy egy gyengét csinálj belőle és akkor talán nem lesz görcs. Nekem nem volt a gyengébbtől.

2013. jan. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A stada és gutta-ból nem tudtam olyan keveset csinálni, hogy ne legyen, az anyalevél is elég hamar nagyon megszínezte a teavizet, biztos erős volt. De ez a gyenge teás dolog jó lehet, megpróbálom. Köszönöm :)
2013. jan. 24. 10:51
 3/6 anonim ***** válasza:

A dobozra minden rá van írva, hogy hogyan lehet elkészíteni, nekem a háziorvos ajánlotta amúgy.

El kell találni. Volt tényleg nekem is, hogy az egyiknél baromira begörcsöltem, de akkor tényleg nagyobb mértékű volt a székrekedésem, nagyobb volt az adag is, de a gyengébbnél nem volt görcsölés.

2013. jan. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos elég szorulásos vagyok, és kb. havonta-kéthavonta 1-2X szoktam használni valamit, hogy működjön a bélésem. De ha egy stadalax-ot bevettem este, mindig arra ébredtem hajnalban, hogy iszonyúan görcsöl a hasam. Lehet, hogy a szorulás is nagyobb ilyenkor, de - gondolom - egy teát lehet rendszeresebben inni, és akkor nem lesz ekkora, és nem lesznek görcseim. Köszi még egyszer :)
2013. jan. 24. 11:24
 5/6 anonim ***** válasza:
És mi történne, ha a változatosság kedvéért egyszer innál eleget és úgy megfigyelnéd szorulásod van-e?? És az nem jó válasz, hogy ma már ennyit meg annyit ittam. Hogy rendesen feltöltődjön a szervezet folyadékkal akár több hónap rendes mennyiségű ivás is szükséges lehet...
2013. jan. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Naponta 2-2,5 litert iszok, ennek nagy része ásványvíz, bubimentes, iszok még 100%-os narancslevet (rostosat), és ebben nincs benne a leves pl. ha ilyet eszek vmelyik nap. Inzulinrezisztenciám van, ezért a kajára is oda kell figyelnem, naponta legalább 1-2X eszek gyümölcsöt, vagy zöldséget, ilyenkor télen pl. répát, narancsot, almát, grapefruitot, és heti legalább 2X főzeléket is. Ezt lassan 5 éve csinálom, így tudom karban tartani az inzulin szintemet.
2013. jan. 24. 13:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!