Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Csökkent vese működés vagy...

Csökkent vese működés vagy veseelégtelenség esetén, hogyan lehet a vitaminokat, ásványi anyagokat a szervezetbe bevinni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom a beteg- és már nagyon(elégtelen) beteg vese nem képes a c vitamint sem kiszűrni.Mert ugye előbb utóbb kiürülnek a szervezetből a nyomelemek, aztán jöhet skorbut, egyéb bajok stb. Pl. szuri fennékbe vagy vénába?

2013. jan. 25. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy kinek a veséjéről beszélsz, de akinek elégtelen a veséje, az gondozásra szorul (tapasztalat, majd az egész család beteg). A gondozás alatt a folyamatos kontrollt értem, amibe beletartozik a táplálkozásra vonatkozó tanácsadás is. Én az orvos által összeírt étrendet követem, a mellé vitaminokat kapok. Csökkentett fehérjebevitel (volt, hogy napi két parizer fedezte a purint, amit bevihettem).

Tehát a kérdésedre válaszolva, én még soha nem hallottam olyat, hogy valakinek nem összeállított étrendet adnak, hanem injekciót.

2013. jan. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ok, köszönöm.
2013. jan. 25. 12:59
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor annyit kérdeznék még: Hogy nem érezel/éreztek szomjúságot?


Én voltam 2-3 hónapja vesegondozóba mert fájt a vesém, akkor az éreztem, hogy nem elég a napi 2.5 liter folyadék, helyette 6-8-at akartam meginni. De ez valami szteroid(vastagbélre) mellékhatásaként jött ki.

Ez januárban megjavult, aztán elkezdem kis c citamint meg magne b6-ot szedni(meg pár kapszula cratin px sajnos), na azóta megint szar az egész.És most így megiszom napi 4-5 litert mert szomlyas maradok,kiszáradok. Az első esetnél is pszihikai estnek vették, de én nem értem, hogyan, ha magától helyrejött, folyadék fogyasztással, most meg nem jön helyre és nem tusom miért.Persze már keresgetem a dokikat...stb.

2013. jan. 25. 15:00
 4/7 A kérdező kommentje:
És ha kajára sok vizet iszom akkor hasmenésem van, anyámék azt mondják ideg, de nem hiszem.
2013. jan. 25. 15:02
 5/7 anonim ***** válasza:
Nagyon változó volt, egy időben alig ittam meg fél liter folyadékot, másszor dunsztosüvegből ittam, annyira nagyon kellett, függetlenül attól, hogy mit ettem. Most optimális és nem is kívánok többet. Ami nekem régóta megvan, az az éjszakai vizelés, nyugodt állapotban folyamatosan és jobban dolgozik a vesém, így fel kell kelnem 2-3 óránként. család többi tagjánál ilyen nem nagyon fordul elő. Nekünk genetikai betegségünk van, azért hasonlítgatom magam hozzájuk (több transzplantált volt már), mindenkinek ugyanaz a baja. Hátfájás (vesénél) csak ritkán van, lábdagadás, érdekes módon nekem nincs magas vérnyomásom (pedig elméletileg kellene, mindenki másnak van).
2013. jan. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Nagyon változó volt, egy időben alig ittam meg fél liter folyadékot, másszor dunsztosüvegből ittam, annyira nagyon kellett, függetlenül attól, hogy mit ettem."



Nekem sem az evéstől függ, csak valahogy az ennyire szomjúság nem normális, szerintem.És ugye tudom pótolni, de a sok ásványianyagot/vitamint veszíthetek, de ezeket nem merem pótolni a vese fájdalmak miatt.

Neked, hogyan kezdődött? Volt ödémád?(sejtközi térbe megy a víz stb, magas vérnyomás) És ebben az állapotban szokott fájni a veséd amióta így élsz?

2013. jan. 25. 15:34
 7/7 A kérdező kommentje:

Bocsi a személyes kérdésért, remélem nem haragszol.


Így akkor nem is tudsz dolgozni?És jársz-e ebbe a "átmosós" központba ahol a vért tisztítják meg a méreganyagoktól.

Úgy hallottam, hogy még az ilyeneknek is járnak dolgozni(már aki bír).

2013. jan. 25. 15:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!