Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fontos a napi 2-2,5 l víz...

Fontos a napi 2-2,5 l víz bevitele. De mi van akkor, ha ezt valaki nem vízzel, hanem ízesített üdítőkkel teszi meg?

Figyelt kérdés
Valóban fontos, hogy ne pl. rostos üdítőket, ízesített vizeket igyunk egész nap, hanem a napi folyadékbevitelben legyen tiszta víz/ásványvíz is?
2013. jan. 29. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem a lónyálak a benne lévő színezék , na meg a sok cukor, nem egészséges. Sokkal jobb lenne , ha vizet innál.
2013. jan. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Miért kérded? Nem hiszel a szakértőknek?


Naná, hogy fontos. De mindenki azt iszik amit akar, senki nem fog megkövezni érte ha elvégre a Te egészséged.

De ezektől a sz*r ízesitett cukrozott löttyöktől csak még szomjasabb leszel mert vizet vonnak el. Miközben a méregtelenítésért felelős szerveket meg megterhelik.

Ha valamit tisztítani akarsz akkor ne koszt vigyél be!

Ezeket a "szemeteket" nem is szokták beleszámolni a napi ideális folyadékfogyasztásba a szakértők. Ki van kötve, hogy lehetőleg tiszta víz, tea és frissen préselt gyümölcslé legyen. Ehhez jön még a leves.

Amúgy a 2,5 litert soknak tartom én még a 1,5 literes ajánlásnál tartok. Télen elég az is.

Az meg más kérdés, hogy van aki (hozzám hasonlóan) 2 decit is alig tud leerőltetni le a torkán nem hogy majdnem 3 litert naponta.

2013. jan. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok, aki ëzesített dolgokat iszik víz helyett. Én csak érveket keresek a meggyőzésére, hogy miért jó, ha vizet iszik. Esetleg nem tudtok erről egy cikket, ami ezt, vagy hasonló témát dolgoz fel?
2013. jan. 29. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Mikor ezt a kérdést feltettem egy rezidens társamnak, ennyit mondott:

"A folyadék, a tiszta víz, a szervezet számára az, ami segít méregteleníteni, a szervek optimális működését segíti elő, hidratálja a bőrt, (...), enélkül nem is tudunk megfelelően 'működni'. Például, ha ruhákat mosol. Azt se cukros üdítőben, kólában, tartósítószeres vackokban öblíted ki, ugye? Hanem vízben, csak az tisztít megfelelően."

Amióta ezt elmondta nekem, csak teljes szívvel, egyetértve ezt tudom ajánlani én magam is. És, akiknek ezt ugyanígy elmondtam már, őket is jobb belátásra győztem :)

Ha az illető, akit meg akarsz győzni, nem hisz az észérveknek, legalább csak próbálja ki egy hétig a napi 2 liter víz fogyasztását. Tapasztalni fogja a közérzete javulását, és ha ez sem győzi meg, akkor továbbra is visszatérhet a dobozolt szívrohamokhoz és cukorbetegséghez. (Persze tudom, ez enyhe túlzás, de hosszútávon semmiképp sem kedvező.)

2013. jan. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. jan. 29. 19:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!