Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Koponya MRI vizsgálat. Mennyib...

Koponya MRI vizsgálat. Mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Vigyálatra küldött az ideggyógyász. A kérdésem, hogy ilyenkor kell majd érte fizetni? Tudna segíteni aki volt már ilyenen? (Csak mert olvastam hogy valakinek fizetni kellett.) A másik kérdés, hogy a kontraszt anyag beadása után "ületnek" valahány percig, vagy egyből csinálják a vizsgálatot? (Arra lennék kíváncsi, hogy összesen hány percembe kerül majd :) ) Köszönöm!

2013. jan. 30. 16:09
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem szív mri volt, nem fizettem semmitt érte, orvos utalt be, először befektettek a gépbe, rám rakták a monitorhoz tartozó elektródákat,majd beadták fekve a kontrazstanyagot, olyan volt mint az infúzió, és betoltak a gépbe
2013. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Ha doki utalt be, akkor 'elvileg' ingyenes (bár ebben a hálapénzes világban a franc tudja mi a helyzet).

Én voltam kb. 10 éve MRI-n, nem kellett fizetnem érte. Kontrasztanyag nálam kimaradt, de elvileg sima MRI-nél azonnal csinálják a vizsgálatot a beadást követően. A PET-CT vizsgálatnál kell a kontrasztanyag megivását követően egy órát ücsörögni. A vizsgálat ideje függ a vizsgált területtől is. Nekem az agytörzs körül nézelődtek, az 15 perces volt. Mondjuk egy mellkasi felvétel nyilván több időt vesz igénybe, de tudomásom szerint max. 45-60 perc körül szokott lenni az MRI, szóval ebbe az időbe mindenképp bele kell férjen.

2013. jan. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok, nekem 2x csináltak mri.t, egyszer 45, másodszor 60 perces volt
2013. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én minden évben járok, mert ellenőrzik az agyalapi mirigy daganatom. Akinek van TB-je, annak mindenkinek ingyenes a vizsgálat beutalóval. Akinek nincs annak nem tudom pontosan mennyi. (az én sella mr vizsgálatom 45000 Ft lenne TB nélkül azt hiszem, a teljes koponya gondolom több. A hálapénzt nem értem, a vizsgálat alatt nem is találkozol az orvossal.

Nálam úgy néz ki mindig a dolog, hogy 6-8 percet fekszek a gépben (csak a fejem van bent egy rögzítő sínnel. A 6-8 perc után kihúzzák a sínt, amin fekszek a gépből. Nekem nem szabad megmozdulni ilyenkor sem. Beadják kb. 10 mp alatt a kontrasztanyagot, aztán egyből tolnak is vissza a gépbe. Sehol semmikor nem kell ücsörögni, a kontrasztanyag egyből bejut oda ahova kell. Ezután megint fekszek 6-8 percet a gépben. Miután vége, kihúzzák a sínt, kiengedik a fejem és elköszönnek. Köszönésen kívül soha másképp nem foglalkoztak még velem.

2013. jan. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez jó régi kérdés de mi az hogy csak a fej kerül be a gépbe ?????

Hát minden videón azt látom,hogy derékig betoljak az embert .

Régen így csinálták??

Mert most tényleg minden bemutató videón derékig be vannak tolva az emberek.

Milyen jó lenne ha csak a fejem kéne betolni,az nem zavarna.

2022. júl. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!