Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Első tudatos álom!?

Első tudatos álom!?

Figyelt kérdés

Tegnap éjjel megvolt az első tudatos álmom. Már régóta 'tanulmányozom' ezt a témát, de eredmény hiánya miatt abba hagytam a próbálgatást(álomnapló, álompróba stb.), de tegnap éjjel felriadtam valamire és emlékeztem az álmomra, és szinte abban percben visszaludtam. Az álom kép ugyanazvolt(én egy plázában két osztálytársammal), így egyből levágtam, hogy ez tudatos álom. A problémám csak az volt, hogy nem volt meg a teljes szabadságom az álmom felett. Úgye tök szépen elterveztem, hogyha sikerül a tudatos álom valami olyan helyre jutnék el ahova máskor nincs lehetőségem. Ehelyett akárhogy koncentráltam, nem jutottam el sehova, csak megmaradtam ott. Bár az álomalakjaim tudtam irányítani. Azt szeretném tudni, hogy ez fordult-e már veletek elő, hogy nem volt teljes szabadságotok egy tudatos álom alatt, és hogy ez spontán tudatos álom volt vagy a régebbi érdeklődésem eredménye? A vicces az volt, hogy vagy 2szer felébredtem közben, de megpróbáltam vissza aludni és ugyanabba az álomba csöppentem. Várnám a szkeptikus válaszokat is miszerint az egész egy hülyeség mert szeretek erről vitatkozni:D (Normális körülmények között..)


17/F



2013. jan. 31. 22:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

De jó! Én is próbálkoztam, de feladtam, mert nem voltak sikereim, habár korábban (és még ma is) néha vannak tudatosabb álmaim, pl. felébresztem magam és érzékelem, hogy álomban vagyok - egyszer így mentettem meg magam egy rémálomból, amiben kínoztak.

Szerintem próbáld tovább fejleszteni a neten is olvasható módszerekkel, és egyszer majd eljutsz messzebb is, amikor teljesen, minden a kezedben van!

2013. jan. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bátorítást:) Most újra elkezdek foglalkozni a dologgal, hiszen ha egyszer ment, akkor többször is fog:)
2013. jan. 31. 22:30
 3/8 anonim ***** válasza:
Biztosan fog, már most is jó úton haladsz! Sok sikert! Majd írd le, ha sikerült még valami, figyelni fogom a kérdést! :)
2013. jan. 31. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én elég gyakorlott vagyok a tudatos álomban, de általában nincs teljes szabadságom. Értsd: elterveztem, hogy benézek a bokor mögé és ott lesz egy hely, de nem az volt ott, hanem egy tarló. Mindez teljesen élesen. Volt olyan, hogy mondtam, hogy most ott egy reptér lesz, mert repülőt akarok vezetni. Hát volt is, de mikor beültem jöttek a biztonságiak. Szerencsére későn vettek észre, szóval fel tudtam repülni, de nagyon bénán vezettem :) Szóval ilyenek történnek. Egyszer meg a lerobbant nyilvános WC-ből akartam luxus WC-t képzelni, de nem volt ott :/ Azért ne add fel :) De ne úgy próbáld, hogy 'odateremsz', hanem mondjuk elhatározod, hogy ha kilépsz a pláza ajtaján akkor ott vagy. Mert így magától nem valószínű hogy hopp átváltozik. Sok sikert :)
2013. jan. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is az első tudatos álmomban egy tornateremben voltam és a falon keresztül akartam kimenni, aztán nem sikerült. Pedig pont azért akartam, mert tudatra ébredtem. Aztán utána nem sokkal fel is ébredtem :/

Azóta sajna nem volt, pedig jó lenne.

2013. jan. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

22:36 köszönöm:) igérem jjelzem, ha haladok:)


22:37 ezt mindenféleképpen kiprobálom amint lessz rá lehetöségem:d köszönöm a segítséget:)

2013. jan. 31. 22:43
 7/8 anonim ***** válasza:
Az egész egy hülyeség! ;)
2013. jan. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
szeretném ha kifejtenéd a véleményed bövebben. miért lenne az? nem egy ezotérikus dologrol van szó. sok pszihiáter ajánlja alvászavar, vagy rendszeresen visszatérö rémálmok kezelésére. Ezen felül mostmár ugye nem csak olvasott, vagy hallott dologra támaszkodok, hiszen ugye már jomagam is tapasztaltam a dolgot:)
2013. jan. 31. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!