Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Felgyorsíthatom a sebeim...

Felgyorsíthatom a sebeim gyógyulását?

Figyelt kérdés

Laparoszkópos epeműtétem volt, még ezt a 4 vágást is nehezen viselem el. Az egyiknek a közepe még csak be sem hegesedett.


Felgyorsíthatnám valamilyen krémmel a hámosodást? Van itthon Elocom-chlorhexidin, a kezemen a repedéseket 2 nap alatt begyógyítja..


2013. febr. 1. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de az Elocom az ekcémás bőrt kezeli, szerintem inkább ne kend vele. Biztos lesz vki aki tudja, de én műtéti sebre hámositót (neogranormon, bephanten) SEM tennék. A hegesedésre én egy Halicar nevű krémről tudok, de akit ismerek és használta panaszkodott, hogy viszketett és kiütéses lett tőle.
2013. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Curiosa nevű sebkezelő gélre kérdezz rá gyógyszertárban. Amúgy a megfelelő mennyiségű C-vitamin is segíthet a gyógyulásban belsőleges használatként.
2013. febr. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárba sebkenőcsöt kérj.Így,márka nélkül.Gyógyszertárban kikeverik,3-400Ft körül van,fehér gyógyszertári tégelyben.

Én vakbél,párom sérvműtét után kenegette azzal,nagyon szépen gyógyult,a már begennyesedett részt is begyógyitotta.Sebösszehúzó hatása van,nyílt sebbe is való.

2013. febr. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak arra kell vigyázni,hogy tiszta kézzel nyúlj bele,rákened a sebre.Ha még kell rá,akkr megint kézmosás,és ugy veszel ki kenőcsöt,vigyázni kell,ne kerüljön bele baci.
2013. febr. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen, ekcémámra írták fel, d igazából használtam már horzsolásra és fél nap alatt begyógyult.


Köszi a tippet, ezt a gyógyszertárit megkérdezem holnap :)

2013. febr. 1. 14:11
 6/9 A kérdező kommentje:

Persze, ez alap :)

Amúgy is tisztaságmániás vagyok

2013. febr. 1. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Bioptron lámpával kezeld!



Most ne nevess ki! Jó minőségű akác mézzel kend be!

2013. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Allergiás vagyok a mézre.

Egyszer bekentem vele a számat és 3szorosára dagadt fel :S

2013. febr. 1. 14:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor a méz kilőve! De a lámpát mindenképpen próbáld ki!

Tudtommal kölcsönözni is lehet.

2013. febr. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!