Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől lehet az ember rákos?

Mitől lehet az ember rákos?

Figyelt kérdés
Tudom,hogy a rá való hajlam öröklődhet, illetve sugárzás hatására is kialakulhat. Van még valami tényező,ami növeli a rák kockázatát?
2013. febr. 2. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
nagyjjábol minden... a kajákban lévö bizonyos E-k,igy nyilván nem tudom melyikek, a sok szmog,a sok gyogyszer. minden ami szintetikus én ugy gondolom.a dohányzás se természetes mert az is tele van minden szarral.
2013. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szerintem tulajdonképpen minden, ami nem természetes. A sok szintetikus anyag, a környezetszennyezés, az egészségtelen táplálkozás, dohányzás stb. A hajlam sajnos MINDENKIBEN benne van, mivel a sejtek természetes szaporodásáról van szó, csak az immunrendszer ezt egyensúlyban tartja, és a felesleges sejteket elpusztítja. Akkor van a baj, ha az utóbbi nem történik meg valamiért.
2013. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Maga az élet.

Az ételek, a levegő, a stresszes életmód, a káros szenvedélyek, a hajlam... ezek mind.

Van olyan, aki életében egy cigit nem szívott el, mindig is falun élt, tisztább levegőn, aztán tüdőrákban hal meg. Van, aki meg 50 évig napi 2 doboz cigit szív, füstöl, mint a gyárkémény, aztán meghal végelgyengülésben. Például. De az biztos, hogy a dohányzás nem segít. Vagy a fűszeres, zsíros ételek. A rendszertelen vagy elégtelen táplálkozás. Az ivászat, a drogok...


De a legfontosabb, és a legtöbb betegségnek nagyon nagy hányadban okozója vagy felerősítője: a stresszes, rohanó, ideges életmód.

2013. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg mindentől,de konkrét bizonyításról még nem hallottam .Ilyen alapon nem szabadna semmit megenni,

meginni,de még levegőt sem beszívni .Akinek ami megvan írva az utol is éri .

2013. febr. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A testben keletkező és a kívülről kapott szabad gyökök miatt a sejtek oxidációs roncsolódása eléri már a DNS-t is, az sérül, és amikor ez már olyan mértékű, hgoy az immunrendszer nem győzi (programozott sejthalál sem működik), ott rossz indulatú daganat (sejtburjánzás) keletkezik.


A megoldás: kerülni a szabad gyököket amennyire csak lehet, és megfelelő antioxidáns védelemről gondoskodni (vitaminok, nyomelemek, flavonoidok...)

2013. febr. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!