Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Altalaban, hany eves korig...

Altalaban, hany eves korig tart, hogy ez a rengeteg pattanas elmuljon?

Figyelt kérdés
Sajnos sok pattanassal rendelkezek, probalom kezelni az arcomat, de elege lassan fogynak, de lehet nem meglepo, mivel rendszeresen eszek fuszereset es eroset (allitolag azt hallotam, segit az elokepzodesukben), meg a pubertas korszak is gondolom ratesz egy lapattal :D 16/F

#pattanás #egeszses
2013. febr. 4. 21:31
 1/6 anonim válasza:
Fehér kenyeret sokat eszel? Meg alapjába véve bármilyen kenyeret vagy ilyesmi pékárut? Nekem is sok volt de mióta nem eszek annyi pékárut csak nagyon minimálisat (havonta max 1-2 alkalommal) eléggé leapadtak, teljesen ugyan nem tüntek el de nincs már annyi. Egy próbát megér.
2013. febr. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én már (sajnos) régen túlvagyok ezen, de nálam sokáig eltartott, úgy kb 28 éves koromig. 26-ban még bőven volt, mert emlékszem, hogy akkor kezdtem el dolgozni, és a munkahelyen is többen megjegyezték, próbáltak tanácsot adni.


Szerintem ez egy többé-kevésbé természetes folyamat. Alapvető oka, erőteljesebben megindul férfihormon termelés, ami stimulálja a faggyúmirigy termelést, a túlzott faggyúmirigy pedig nem tud megfelelően kiürülni, eltömődik, és kisebb helyi gyulladásokat okoz. Ebből lesznek a pattanások. Ezen alapvetően nem lehet változtatni, bár a kozmetikai ipar rengeteg készítményt vet be, amiket módjával igénybe lehet venni a panaszok enyhítésére. És vannak természetes szerek is, amiket ilyenkor ajánlanak. Aztán valamennyire a táplálkozással is lehet befolyásolni a folyamatot, és rontja a helyzetet a stressz. Ha neten körülnézel, biztos találsz valami neked szimpatikus megoldást, ha nagyon zavar ez a helyzet, bár a végső megoldásra még biztos várni kell pár évet.


[link]

2013. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valojaban, mint pekaru, ugyerted, hogy kulonosebben valamilyen osszetevojet kellene kerulni? (tegyukfel lisztes eteleket)
2013. febr. 5. 23:33
 4/6 A kérdező kommentje:
Amugy, koszi a valaszokat.
2013. febr. 5. 23:34
 5/6 anonim ***** válasza:
Most akkor jó az élesztő vagy nem? Mert a kenyérben van belőle bőven, és mindenhol ajánlják, hogy együnk élesztőt pattanásos bőrre...
2013. febr. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Lényegében az agyonra feldolgozott liszt okoz ilyen dolgokat. Az élesztőnek szerintem nincs köze hozzá. Nem véletlenül nevezik a fehérkenyeret fehérméregnek. Első voltam
2013. febr. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!