Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kamaszkori pattanások? (bővebben)

Kamaszkori pattanások? (bővebben)

Figyelt kérdés
Tehát kamaszkori pattanások, ez az életrendje okés, de meddig tart kb hány éves koromig kell várnom hogy elmuljanak ? vagy mivel lehetne enyhíteni rajta ? mert a sok begyulladt pattanás elég csúnyán néz ki, elsősorban az arcomon...van egy csomo a hátamon is de azt legalább nem látja senki, tehát mikor szokott kb elmúlni a kamaszkori pattanás korszak ? vagy mivel lehetne nem is azt mondom elmúlasztani, hanem mondjuk csökkenteni a számukat ?

2013. febr. 6. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is sokáig küzdöttem velük...

Szóval kétféleképpen kell velük elbánni: belülről és kívülről is. Belülről úgy, hogy néhány kaját elfelejtesz: csokit, egyéb édességeket, piros ételeket korlátozod amennyire csak lehet (paradicsom, répa, ilyesmi), olajos magvakat elhagyod, és sok-sok vizet iszol. Nem kólát, nem energiaitalt hanem vizet. Tisztán.

Kívülről: ha zsíros a bőröd akkor kénes szappan vagy más kénes lemosót használj (gyógyszertárban vedd meg) és ehhez megfelelő krémet. Fontos, hogy a bőröd tudjon lélegezni, de ha nagyon zavar egy-egy patti akkor korrektorral bekenheted ha mész valahová, hogy ne látszódjon, nekem nagyon bevált a Vichy korrektor, úgy néz ki mint egy ceruza, és zöld színű. Szépen eldolgozod a krémet miután a "ceruzával" rárajzoltál a pattanásra. Nem tudom, hogy fiú vagy-e vagy lány, de tökmindegy, mert ez elvileg nem látszik, ha szépen elkened.

Sok mindentől függ, hogy meddig tart ez a pattanásos időszak. Nekem pl. sokáig tartott, kb. 25 éves koromig. De ne add fel, tudom, könnyű ezt mondani, de hidd el, hogy lehet segíteni ezen a dolgon. Mehetsz kozmetikushoz is, ő is sokat tud javítani, bár drága.

Ja, a fűszeres kajákat is felejtsd el, chipset is meg ilyesmit!!

Ezeket én bőrgyógyásztól hallottam, betartottam és jobb lett.

2013. febr. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
hát mivel már egy ideje fogyózom így nem eszem se lisztes, se cukros, se fűszeres kajákat, szappannal szoktam megmosni az arcom mindennap, meg ugye semmi kola vagy energiaitalt se iszom mivel az nem igazán férne bele a diétámba
2013. febr. 6. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!