Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehet hogy rossz kategóriába...

Lehet hogy rossz kategóriába írom ki a kérdést de remélem ide illő. A skizofrénia létezik? Bővebben kifejtve lehetséges hogy valakiben egyszerre két egyén legyen vagy legalábbis olyan tüneteket mutathasson ki amik arra utalnak?

Figyelt kérdés
Tünetek alatt emlékezet kihagyást értek miután önkéntelen tevékenységeket hajtott végre, esetleg egyik percben azt gondolja a másikban pedig annak más formáját említi meg...... érdekel hogy valóban vannak ilyen emberek avagy sem mert elég valószínűtlennek hangzik.
2013. febr. 6. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Persze, hogy létezik.

Azért tűnik valószínűtlennek mert egy betegség, az agy nem működik jól. Ha most meg kellene játszanod például egy "színdarabban", hogy másodpercenként mást alakítasz te is eltudnád játszani, képes vagy rá. Aki pedig nagyon súlyos betegségben szenved az is tudja úgy produkálni, hogy nem eszmél fel rá.


Súlyosságtól függ szerintem, hogy mennyire beteg az illető.

2013. febr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A skizofrénia más, nem kettős személyiség. Teljesen más, olvass utána.
2013. febr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok. Megkerestem neked, amiről beszélsz az a disszociatív személyiségzavar,tévesen hívják skizofréniának.


[link]

2013. febr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Utána olvastam természetesen a skizofréniának és tudom hogy össze keverik azt egy másikkal. Viszont akkor ezek szerint valóban vannak olyanok akik tényleg kettős személyiséggel rendelkeznek, de akkor az ilyen személyek lényegében több részre szakítják az elméjüket. Csak amikor ezt "teszik" hogyan képesek elraktározni a többi "énjét"? Hogy fér el még egy vagy akár 15 teljesen különböző személyiség amiknek megvannak a maguk emlékeik és gondolataik illetve intelligenciája az agyukba? Ebbe bele lehet bolondulni esetleg összeomlana az agykapacitása......
2013. febr. 6. 21:17
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy már alapból bolond, ha több személyisége van :)

Az emberi agynak nagy részét nem használjuk, szerintem bőven van benne hely, hogy elraktározza a dolgokat.

2013. febr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!