Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik kávé pörget fel?

Melyik kávé pörget fel?

Figyelt kérdés

Leírnátok tapasztalataitokat?

Melyiket érdemes, és hogyan?



2013. febr. 7. 07:39
 1/10 anonim ***** válasza:

A kérdés is butaság! :) Nyilván semmi tudományosat nem vársz rá, de azért ha mégis:

A robustának nagyobb a koffein tartama, mint az arabicáknak, így ugyanannyit véve belőlük a robustás (jellemzően az olcsó vacak kávék, habár létezik minőségi robusta, de minden bizonnyal nem arra vágysz) a koffeindúsabb. Az elkészítési technikák közül a filteresek tartalmaznak több koffeint, ha a végterméket nézzük, mivel hosszabb a kioldási idejük, de ha 1 ml kávéra eső koffeint nézzük, a presszókávé a nyerőbb. Igaziból a koffein nagyon nagy része kioldódik az első 20 másodpercben, így szinte mindegy, hogyan készítik el. Legalábbis ebből a szempontból.


Ez a pörgetés dolog mondjuk szerintem marhaság. Alvás helyett nem kávézni kell bögre számra...

2013. febr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Alszom rendesen. Általában 7-8h-t. De úgy vettem észre, hogy akik többet értek el az életben azok általában kávéznak, vagy használnak valamit, vagy valamit másképpen csinálnak mint az átlag.
2013. febr. 7. 08:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Aha, de nem a kávétól lesznek okosak! Amúgy a kávé felpörgető hatása nagyon nagy önámítás! Első pár napban ér valamit, utána a szervezeted megszokja, nem leszel éberebb, mint előtte voltál, ellenben nélküle - mivel már függő vagy - nyomottabb leszel. Volt erről egy jó tudományos teszt a Natgeon. A lényege az volt, hogy placebó az egész. Igen, a vérnyomásod megemeli, de a szellemi frisseségben nem mutatkozik meg tartósan.

Ha kávét iszol, idd azért, mert egy jól elkészített változat (amit kevés helyen isznak sajnos) nagyon finom tud lenni. Apró módosításokkal drámai változásokat lehet elérni. Ez persze nem igaz a hagyományos, sz...rrá égetett, fekete löttyre, amit sokan kávéként isznak.

2013. febr. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Olvasgattam hasonló témában. Fekete teáról is írnak 1-2 helyen.

Tudnál ilyen helyet mondani, vagy márkát?

Esetleg e-bay -ről vagy külföldről lehet rendelni ilyet?

Egyszeri alkalommal ki adnék érte nagyobb összeget is csak az élmény miatt.

2013. febr. 7. 14:33
 5/10 anonim ***** válasza:
Mit értesz "ilyen" alatt?
2013. febr. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Pl. Frei Tamásnak is van pár kávéháza a fővárosban ha jól tudom. Gondolom ott nagyrészt minőségi kávék vannak.

Kávéházakra gondoltam. De leginkább termékre, márkanévre.

2013. febr. 7. 22:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Ja értem. Az ilyen tucat helyek (Frei...) jobbak lehetnek egy sarki kocsmánál, de azért nem a kávé csúcsa. Én amiket pl. szeretek a belvárosban:

Espresso Embassy: Arany János utca,

Printa Café: Rumbach Sebestyén utca,

My Little Melburn: Madách tér


Aztán még bizonyára akad pár minőségibb hely, bár nincs nagy tumultus belőlük. Van még Coffee Cat, azt is dicsérik sokan, vagy kérdezősködj a kávéológia index fórumon, biztos javasolnak helyeket.

2013. febr. 8. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. febr. 10. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel én vagyok a "mindenki": szívesen :D
2013. febr. 11. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
:D Ezen jót nevettem. :D:D
2013. febr. 11. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!