Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség! Baj van?!?

Segítség! Baj van?!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mamám 65 éveses, fekvő beteg. Nagyon keveset eszik és sok, erős gyógyszert szed. Dohányzik, régen alcohol problémái is voltak. Orvos nem látta, mert nem engedi, hogy kihívjuk, ha ki is hívjuk, sokra nem megyünk vele. Korházba kb. 5-10 éve nem volt. Olyan kemény gyógyszereket eszik, mint pl. eucoktin, andaxin, cataflam, de ezeket tonna számra. Előfordult már többször olyan, hogy nagyon legyengült, meg voltak rosszullétei, de most valami más történt: Furcsán beszél, azt mondja nem tudja, hogy holvan, meg ilyenek. Olyan, mintha megváltozott volna a személyisége. Be van lassúlva, félre beszél néha, de mégis értelmesen.(tudom érdekes) Folyamatosan fázik, ha nincs 35 fok a szobájában, akkor innen ne áljak fel, de ő fázik. Azt mondja, ne menjek ki tőle, kérdezem miért? nem válaszol. Furcsán nyitogatja a száját néhe, meg érdekes mozdulatokat csinál. Ugye nem komoly? :( egy aggodó unoka

#betegség #időskor #bajvan? stroke
2013. febr. 7. 16:33
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
ui.: először stroke-ra gyanakodtam, de szerintem nem az, mert tud beszélni, csak néha furcsaságokat mond, és érdekesen beszél :)
2013. febr. 7. 16:39
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, baj van. Nem akarok bunkó lenni, de azt hiszem, a nagymamád haldoklik.

Hívjatok orvost, mentőt. A mentősök nem fogják kérdezgetni a félrebeszélő nagyit, hogy velük akar-e tartani a kórházba, hanem beviszik, ha az állapota indokolja.

2013. febr. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem jár orvoshoz. honnan vannak neki olyan gyógyszerei, amit csak orvos írhat fel?

A leírtak alapján feltétlen ki kell hívnotok az orvost, mert kezelésre van szüksége. Ezek a tünetek komoly betegségre utalnak.

2013. febr. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
valamelyik agykérge valószínűleg megsérült.. Lehet, hogy a gyógyszerek hatása, lehet, hogy tumortól, lehet hogy bármi mástól, de mindenképp orvoshoz kell mennie.
2013. febr. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
28%

Ugye nem komoly?


A nagymamád hosszú ideje komoly beteg, legalább azóta hogy erős gyógyszereket szed. Ez az orvostudomány állása, szedjen mindenki erős gyógyszereket, fájdalomcsillapítókat. Ettől ugyan nem lesz jobb, de a bedrogozott állapot már legalább nyugodtabb.


Most pedig durva neurológiai tünetei vannak, igaz? Az a helyzet, hogy ilyenkor már nagyon ideje lenne orvost hívni.. meg késő is. Eddig sem tudtak segíteni, nem történt semmi változás ami miatt tudnának.


Tanulság, hogy sok 100, 1000 éve vannak alternatív gyógyászati módszerek (amik az adott kultúrákban nem alternatívak voltak, hanem egyedüliek és elsődlegesek) amelyek gyógyszermentesek. Meg lehet próbálni még hagyományos kínai orvoslással, hiszen dolgoznak kiváló szakemberek Magyarországon is..


De nem lehet azt művelni a testünkkel amit a legtöbb magyar tesz. Kenyéren és tejen élnek, zöldségeket és húsokat csak úgy kiegészítésként látnak, gyógyszereket szednek, egészségmegőrzésről, valódi egészségfejlesztő edzésekről nem is hallottak. Ha hallanak, akkor az ilyen szakembereket hagyják éhen halni, mert éppen valami divatosabb edzést kell végezni.


Én kívánok nagyon sok sikert nektek, gyógyulást nagymamádnak, de ehhez nagyon komolyan szemléletet kell váltani, és tenni a javulásért. Elsősorban neki, ti támogathatjátok. Több gyógyszer (méreg) feltételezem érzed, hogy nem sokat segít..


És mindenképpen jegyezd meg, hogy ha nem vigyáz az ember, akkor mi történik.

2013. febr. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keringési zavara van. A testit a fázás magyarázza , az agyi keringési zavart a kicsit időnként erősebben befolyásolt tudat. Érszűkületre is utalhat ez a hullámzó tudatállapot, amikor elérte azt a kritikus szűkületet az ér, hogy már nem megfelelő a véráramlás rajta . Belgyógyászati, ideggyógyászati vizsgálat mindenképp jó lenne. Mindenképp orvost kell hívni hozzá, de ezt komolyan mondom, mert hírtelen romolhat állapota.

A Cataflam-ot mire szedi?

2013. febr. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baja. Azért nem hívunk neki orvost, mert maximun megvizsgálja és mamám finoman elküldi, arra semmi lehetőség, hogy beutalja az orvos, mert nem megy, egyszerűen nem akar. Holnap kora reggelik várok, ha nem fog változni a helyzet, hívom az ügyeletet. Egyedül vagyok itthon két beteg nagyszülővel, tanácstalan vagyok. :(

Az előbb voltam nála, be akarta venni a gyógyszert, kb. 10 percig próbálkozott, majd azt mondja, elfelejtette, hogy hogy kell bevenni. Ez mire utalhat? szivem szerint máris hívnám a mentőt, eszem szerint is, de az lenne a vége, hogy elküldi az orvost.


Hogy honnan vannak gyógyszerei?

Benne van a háziorvosunknál a gépbe és ezáltal tudunk receptet kérni.

2013. febr. 7. 17:47
 8/12 A kérdező kommentje:
ui.: Egyedül vagyok itthon, a szüleim elváltak, hugom kolis, muterom meg messze dolgozik és csak hétvégén jár haza. Papámnak 3 (talán 4)-éve agyinfartusa volt, azóta nem tud beszélni.
2013. febr. 7. 17:48
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mire szedi a cataflamot, talán valamilyen fájdalomra. :/
2013. febr. 7. 17:49
 10/12 A kérdező kommentje:
FELHÍVTAM AZ ÜGYELETET! Válaszul azt kaptam, idézem:"hamarabb kellett volna telefonálni, holnap hívjam ki a háziorvost meg Anikót(az aszisztense) és nézzek meg a cukrát, de aggódjak!"
2013. febr. 7. 18:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!