Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A fokhagyma evése csökkenti a...

A fokhagyma evése csökkenti a vér húgysav szintjét!?

Figyelt kérdés
tudom ,hogy sok mindenre jó csak gyakran vizelek és azt gondolom ezek a fokhagymák evései miatt vannak így.

#fokhagyma evese #húgysav-szint csökkentes.
2013. febr. 11. 21:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen. Erre is jó a fokhagyma.
2013. febr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszadásomat a feltett kérdésemre.
2013. febr. 11. 22:24
 3/10 anonim ***** válasza:

Én eddig úgy tudtam, hogy a húgysav szintje (mégpedig a kórosan magas szintje) a köszvénnyel van összefüggésben, és a nagy mennyiségű fruktóz fogyasztás váltja ki a többlet húgysav termelést és a csökkent kiválasztást.


A fokhagyma ilyen jellegű gyógyhatását nem ismertem, de a vizelési gyakoriság és a vér húgysavszintje közötti összefüggésről sem hallottam még.. :)

2013. febr. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Pedig én úgy tudom a sűrű vizelés is a magas húgysav szint okozója többek között. A fruktóz az a sok cukor!?
2013. febr. 11. 22:50
 5/10 anonim ***** válasza:
A magas húgysavszintet az okozza, hogy a purint nem tudod rendesen bontani. A purin sajnos sok élelmiszerben benne van, a legtöbb a kakaóban, hüvelyesekben, belsőségekben, vörös húsokban. A fruktóz valóban rontja a purin anyagcseréjét, de nem a kiváltója, első sorban genetikai alapja van, ki hogy bontja a purint. Régen a gazdagok betegsége volt a köszvény, mert csak ők ettek sok húst. A szegényes csak gyümölcsöt, növényeket ettek főként, mégsem volt köszvényük. Elsősorban a mértéktelen húsfogyasztás a kiváltója, de komoly genetikai hajlam kell hozzá.
2013. febr. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A genetikai hajlamot nem ismertem (ez nem jelent semmit), de a fehérjefogyasztás, ami természetes módon megnöveli a purin mennyiséget -> így a húgysav mennyiségét is, a kiválasztást is serkenti, arányosan.


Alap esetben a testünkben húgysav az elfogyasztott fehérjéktől függetlenül keletkezik (a saját fehérje anyagcserénk miatt, tehát az elpusztult sejtjeink lebomlásából) és ez elvileg a keletkezett húgysav 2/3-át teszi ki. Tehát ha több/kevesebb húst eszünk, egészséges esetben eleve több húgysavat választunk ki.


A fruktóz nagy mennyiségben igen, bezavar. Cukor mint hozzáadott: kristálycukor (fele szőlőcukor, fele fruktóz) illetve ismerjük a "glükóz-fruktóz szirupot", régiesebb nevén izocukor (?). Na ebben is nagyon sok fruktóz van, az én forrásaim ezzel kötik össze a köszvény mai terjedését.


Elvileg a fehérjefogyasztással nem kellene, hogy összefüggésben legyen, a genetikai hajlammal nem tudok vitatkozni, és elég aduász magyarázat. Ha számítana a véleményem, én jó magyarázatnak tartom ezt is! Tehát bizonyos embereknél előfordulhat hogy... igen, ilyen van.

2013. febr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen nekem tényleg magas a húgysav szintem jó hogy téma indult erről a kérdésemen belül mert 450-es volt legutoljára a húgysavam ,hogy csalán teát is szoktam inni nagy ritkán 2 napon keresztül nem bírom sokáig inni mert nem esik jól.
2013. febr. 11. 23:47
 8/10 anonim ***** válasza:
43%

Akkor ki kell próbálni több mindent.


A húsevés kérdése mindig nagy vitát kelt (igazából évezredek óta, az állati és növényi táplálékok helyes aránya). Ha ez egyénenként eltérő: hát próbáld ki jobb-e ha csak heti egyszer eszel hús (egyébként a taoista kínaiak ennyit esznek, direkt) vagy ha minden nap csak keveset eszel. Ki tudja, lehet hogy segít, időd mint a tenger, erre kell megoldást találnod, hajrá.


2. kísérlet, fruktóz. Csak pár hétig kéne kristálycukor, gyümölcs és cukros üdítők nélkül élni, és kivárni egy újabb vizsgálati eredményt.


A teljesség kedvéért itt van egy jó cikk

[link]


Aztán fel lehet keresni egy orvost, dr Tóth Csabát, benne bíznék.


Mivel nekem igen hihető (bár nem vidám) a genetikai hajlam magyarázat, így fennáll a lehetőség, hogy nem oldódik meg 100%-ban a problémád. És akkor mi jön?

Hát ott az egész keleti kultúra, a miénktől teljesen eltérő szemléletű és hatékony gyógymódokkal, fel lehet keresni egy hagyományos kínai gyógyászattal foglalkozó, például akupunktőr szakorvost is, ezen ne múljon, valamelyik lépés már biztos hogy hoz eredményt.

2013. febr. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm eddigi válaszaitokat.
2013. febr. 12. 00:12
 10/10 anonim ***** válasza:
A csalánteával az a baj, hogy vízhajtó hatása van, és nem tudsz belőle sokat inni. A megemelt folyadékbevitel hígítja a vért, fokozott működésre készteti a vesét, és több húgysavat tud a véredből kiválasztani. Arról nem is beszélve, hogy a szövődmények ellen is sokat teszel, vesekő, trombózis, szívinfarktus, ízületi gyulladás. A húgysavból húgysavkristályok képesek kiválni, kövek alakulhatnak ki. A 450 nem extrém magas érték, nem feltétlen kell foglalkozni vele. A húgysav a szervezetünk egyik természetes védekező rendszere is, megköti a szabad gyököket. Igyál sokat és mozogj. Szauna is rendkívül jó, izzadással extrém módon csökkenthető a húgysav szintje.
2013. febr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!