Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan, és hol kaphatok...

Hogyan, és hol kaphatok hangos olvasás felmentést?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok. Általános iskolában nem nagyon olvastam, mert úgy gondoltam "nekem nem kell". Most viszont- mire megembereltem magam- igenis miden irodalom órán olvasni kell. Mikor magamban olvasok nincs is ezzel probléma (értem is amit olvasok), de amint felszólít a pulzusom az egekben, a szíven nagyon kalapál, izzadok és egyszerűen a betű összefolynak. Itthon próbálok olvasni folyton, de javulást nem nagyon látok. Amennyiben van rá lehetőségem, megnézetném magam egy szakemberrel. Azt viszont, hogy hol (kórház, nevelési tanácsadó, stb.) van ilyenre lehetőségem nem tudom. Diszlexia szerintem kizárva! Köszönöm

2013. febr. 12. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ne felmentést kérj, attól nem fogod megtanulni.


Fordulj pszichológushoz.

Otthon megy a hangos olvasás?

2013. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
17 évesen még hangosan kell olvasnotok irodalom órán??? Nekünk szerencsére nem kellett annó. Én is utáltam, de csak általános alsóban kellet hangosan olvasni. Nálunk több gyereknek is volt ezzel probléma, (a 28 gyerekből 15-nél kb) mivel nem tanitottak meg minket rendesen olvasni:( Amugy nem hinném hogy étezik erre felmentés.
2013. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kerületileg illetékes nevelési tanácsadóban keress egy logopédust.

A leírtak alapján azonban inkább szociális fóbia állhat a háttérben.

2013. febr. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! El fogok menni megnézetni!
2013. febr. 13. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!