Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincferdülés és szövődményei...

Gerincferdülés és szövődményei felnőtt korban mennyire korrigálhatók? Mágneses tartásjavító hátpánt ér valamit?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok, tizenéves korom óta van gerincferdülésem, hirtelen nőttem sokat, vékony alkatú voltam.Sajnos elhanyagoltam ezt a problémát.Most olvastam, hogy hosszútávú következmény lehet hogy a szívre nagyobb munka hárul.Nos, az utóbbi években észrevettem, hogy gyakran gyorsabban ver a szívem, bár szervi szívproblémát nem találtak.Néha a jobb fülemben hallom is a szívverésem, ami elég idegesítő.Pánikbetegséget állapítottak meg, de van egy gyanúm, hogy talán a gerincem az oka az egésznek és most nagyon aggódok, hogy az elhanyagolt ferdülés esetleg a végén szervi szívbajt is csinál. Nagyon szeretnék valamit tenni, amivel javíthatok a tartásomon az úszás nem jöhet szóba.

Rendszeres tornával lehetséges ilyen korban javítani a gerincen?A mágnesen tartásjavítóról van valakinek tapasztalata?Érdemes venni?Mit tehetek, hogy a szívemben, keringésemben ne tegyen kárt a ferdülés?


2013. febr. 13. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
A gerincferdülés sok szervi bajt okozhat attól függően, hogy hány fokos a ferdülés. Felnőtt korban már befejeződött a csontosodás így a korrigálási időszakból már kifutott. Javaslom, hogy keressen fel egy olyan gyógytornászt aki egyben Schroth terapeuta, mert ők ha nem is tudnak sokat javítani rajta, de szinten tudják tartani a scoliosist.
2013. febr. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mágneses tartásjavító hátpánt annyit ér, mint egy bocifing.
2013. febr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Épp ma kértem el az ingyenes stroth-torna anyagot egyik gerincferdüléssel kapcsolatos oldalon.A torna nagyon egyszerűnek tűnik, mindenképp ki fogom próbálni.

Nos, ha visszafordítani nem is lehet a ferdülést, esetleg van rá mód, hogy legalább a szívet érintő plusz terhelést valamivel ellensúlyozzam?

A gerincferdülésesek ezek szerint szívbajban halnak meg leginkább?Vagy mennyire lehet a kettő összefüggésben?

Köszönöm a választ!

2013. febr. 13. 14:27
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem ér semmit a hátpánt?Hát igen, így ránézésre nem tűnik valami feszesnek, ha gumírozott, akkor nyilván nem tart olyan erősen.Bár igazából nekem az lenne a célom vele, hogy legyen valami, ami emlékeztet arra, hogy húzzam ki magam, ugyanis hajlamos vagyok a hanyag tartásra, ami nyilván csak ront a ferdülésen.Talán lenne némi javulás, ha a csontok szempontjából nem is, de az izmoknak nyilván jót tenne,ha legalább a tartásomon javítanék.
2013. febr. 13. 14:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Hűha! Kitől kaptál ingyenes schroth anyagot? Ahhoz kell egy gyógytornász. Ha nem vagy gyógytornász nem tudod elvégezni a feladatokat egyedül mert a fő feladat a gyakorlatok korrigálása. Te, hogy tudnád magad korrigálni?

Szerintem átvertek, már ne haragudj....

2013. febr. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Fly777 válasza:

Én nekem is van gerinc ferdülésem 22 vagyok. Kedden megyek Gerinc Maxba ez egy gyógytornászos hely nem ESZTK, Budapesten van az Árpádhíd környékén "Budapest, XIII. ker. Angyalföldi utca 30. (térkép az oldal alján)

(bejárat a ház Dunyov István utca felőli oldalán)". Olvastam gerinc műtétről, de azt ritkán ajánlják veszélyes, gyógytorna biztos jó gondolom szakszerű gyógytorna személyre szabott, és 40 éves korig mobilis a gerinc (gondolom nem 40 éves születés napod napjáig pont), azt írják egy honlapon, más részt van egy Nuskin nevű cég sok genetikai készítményt dobot ki, hát ha kidob úgy értem valami genetikai állományt fiatalabb állapotba kapcsoló cuccot is csontozatra porcokra. Úgy értem a gén állományt kapcsolgatja fiatalabb állapotára van bőre, méregtelenítésére, vitalitásra, és gondolom lassan jön valami csontokra ízületekre, de ha jön is nem tudom, hogy hatna persze azt kéne tudni mi az a csontosodás mit jelent. Ami hat-hat kérdezd meg van-e táplálék kiegészítő már most is ami segíthet valamit persze szerintem minden kép csak úgy főleg ha teszel is tornázol gondolom, jóga úszás is jó.

[link]

[link]


Üdvözlet: Fly777


Sok sikert, Jobbulást!. :)

2014. aug. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!