Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon káros, amit csinálok?

Nagyon káros, amit csinálok?

Figyelt kérdés
Nagyon káros, ha egész nap SEMMIT nem mozgok? Kicsit meghíztam és nagyon zavar, de lusta vagyok, mint a dög. 21 éves vagyok, sokat tanulok és úgy néz ki a napom, hogy reggel felkelek, odaülök a számítógép elé tanulni, fel sem állok csak ebédelni, ahol szintén ülök, majd visszaülök a jegyzeteim fölé, híradóig tanulok, aztán átmegyek a nappaliba és leülök a tévé elé, azután pedig visszaülök netezni és elmegyek aludni. Tudom,hogy borzalmas és változtatnom kell róla, csak ilyen hidegben nincs kedvem kimenni, és sok a kóbor kutya is a környéken, nem nagyon merek elmenni gyalog sehova. nem tudom számít-e, de szívritmuszavarom van. szerintetek nagyon káros ez? lehet tőle komolyabb bajom később?
2013. febr. 13. 22:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Számomra nem, de neked...!

Egyenes út a halálos négyeshez: túlsúly, magas koleszterin, cukorbetegség, magasvérnyomás. A keringésedről ne is beszéljünk. Az egész napi üléstől az főleg alsó vég tagokban lelassul a keringés. Így szokott kialakulni ott a mélyvénás trombózis abból meg ha leszakad akár a tüdőembólia. Ja az embóliának meg tökmindegy , hogy hideg van. Az ezt nem fogadja el magyarázatnak, jön aztán idő előtt vége lesz mindennek.

2013. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia,én is hasonlóan vagyok most,már lassan egy hete,hogy nem mozgok,nem megyek ki levegőre.Állandóan visszatér ez a vírus dolog is,folyton kapar a torkom.Szerintem most nemsokat veszítünk,hogy nem megyünk ki én sem látok mozgást az utcánkban,mint ahol vírus pusztított...:D
2013. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
jaj, ilyenekről egyelőre szó sincs, jó volna megelőzni is őket. túlsúlyos abszolút nem vagyok, csak felszedtem pár kilót, így nyomok most 54-et a 163 centimhez. A vérnyomásom,cukrom rendben. Inkább a tunyulás zavar nagyon. Köszi a választ!
2013. febr. 13. 22:53
 4/12 anonim ***** válasza:

Káros. Pl. a vérkeringésednek egyáltalán nem tesz jót, ezáltal a tanulás is nehézkesebben megy. Voltam én is ilyen helyzetben, egy kis mozgás felfrissít! Még csak ki sem kell menned: jógázz. Akár ilyen egyszerűbb gyakorlatokat (persze csak amennyire a hajlékonyságod engedi): http://www.youtube.com/watch?v=dRsC1YdXqOc


Hidd el, nagyon jól fog esni!

2013. febr. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos én nem egy hete csinálom (azaz nem csinálom), hanem már több hónapja.

Köszi szépen utolsó! A jóga mindig is érdekelt :)

2013. febr. 13. 22:57
 6/12 anonim ***** válasza:

"Nagyon káros, ha egész nap SEMMIT nem mozgok?"


Igen. Egy idő után szívelégtelenséged lesz.

2013. febr. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt tudod hogy káros.. nem ez a kérdés.


Ha jó ételeket eszel, nem fogsz hízni :)

Az egészséghez mozgás is kell, na de nem kell rögtön azt gondolni hogy a flabélosozó tinilányok és anyukák, vagy a zumbások majd egészségebbek lesznek mint te.. Nem jó amit csinálsz, de ha az evést komolyan veszed, óó azzal még egészségesebb is lehetsz mint sok sportos ember - akik egyébként sz.arul esznek. Legalább ezzel ellensúlyozd a mozgáshiányt. Hogy 10-20 percet sem szánsz edzésre egy nap, ezt fölösleges lenne véleményeznem.


Ha felkelsz ebédelni, akkor zöldségeket, húsokat egyél. Reggelizz is, napi 3 étkezés legyen meg: szénhidrátszegényen, húsokon-zöldségeken alapulva. Így már olyan rossz nem lehet!

2013. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A vírusoktól igazán akkor kell félni,ha nem mozdul ki valaki! Így az immunrendszered teljesen lepukkan és bármilyen kis fertőzés komoly betegséget okozhat. Teljesen nem tudod magad elszigetelni a külvilágtól,ha te nem is mész sehova akivel együtt laksz beviszi a vírusokat. Ezt azért írom,mert láttam,h van aki azt írta ezért nem megy ki sehova.
2013. febr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az egyik válaszadó által linkelt reggeli jógagyakorlatot ma megcsináltam, ahogy tudtam és sokkal jobban indult a napom. Köszönöm szépen!
2013. febr. 14. 11:26
 10/12 anonim ***** válasza:

A jóga jó!

És rövid idő alatt is lehet edzeni, aminek van értelme, nem is értettem miért nem fordítottál viszonylag kis időt legalább erre..


Jól döntöttél, és ezek szerint van értelme a jógát ajánlani.

2013. febr. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!