Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy csak késő...

Hogy lehet, hogy csak késő este vagyok igazán élénk? Állandóan fáradt vagyok, kivéve este, amikor le kellene feküdnöm és tanulni is csak ilyenkor tudok. Hogyan lehetne ezen változtatni?

Figyelt kérdés
Egész nap úgy érzem, hogy percek alatt el tudnék aludni az órákon vagy a villamoson, délután képtelen vagyok koncentrálni, de aludni sem tudok, ha világos van. És ilyen tíz óra körül kezdek felélénkülni, pörög az agyam, szinte tele vagyok energiával. Sokkal gyorsabban haladok a leckével, de azért szinte mindig fent vagyok legalább fél egyig, de van, hogy kettőig is és aztán hatkor kelek. Próbáltam már korábban lefeküdni, de nem bírtam elaludni, mert pont a ,,normális lefekvési időben˝ jár a legjobban az agyam. Mit tehetnék, hogy valahogy normalizáljam a napirendem?

2013. febr. 14. 21:46
 1/5 anonim válasza:

a biológiai órád összezavarodott ilyenkor a következő dolgokat teheted:

1.:iratsz az orvossal altatót és este kb 10 órakkor beveszel és alszol és hatkor felkelsz akkor kipihentebb leszel és így estére elfáradsz.

2.: folyamatosan egyre korábban fekszel le mondjuk pl 10 percel korábban naponta és helyre áll az egyensulyod.

3.: egyszer nem alszol éjszaka és nappal sem és aznap este hulla fáradt leszel (ezt hétvégén ajánlom) és akkor alszol mint a bunda és másnap feltudsz kelni és estére fáradt leszel de csak reggel kávézz ha fáradt vagy! am 14/f vok te hány éves és lány vagy fiu? remélem segítettem.

2013. febr. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
lány vagyok, 15 éves és köszönöm a tippeket, sztem a harmadikat ki is próbálom:) altatót azért nem akarok szedni, csak ha nagyon muszáj :D
2013. febr. 14. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


Úgy látom, nem csak én vagyok ezzel így.

Este és éjszaka tudok jól dolgozni, haladni, illetve délelőtt.

Délután viszont pillanatok alatt el tudok aludni.

Viszont az én munkám is "nappalos műszakhoz" kötődik.

Tehát ahhoz képest én is fordított rendben vagyok élénk.


Ugyanazt tudom tanácsolni, mint amit az első válaszoló írt - azok közül is inkább a 3. lehetőséget ajánlanám.

Magam is éppen most péntekre tervezek egy ébrenléti éjszakát. Remélve, hogy helyreteszi az alvás-ébrenlét ritmusomat.


30/N

2013. febr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, nekem nagyon jó tudni, hogy ez létező dolog és van aki egyszerűen így van beállítva, éjjeli bagoly :D majd próbálok valami olyan szakmát keresni, ahol nappal kell aludni... elmegyek éjjeliőrnek :D de a viccet félretéve köszönöm a válaszokat, megnyugtat hogy ez nem valami tini-bemagyarázott-rendellenesség, hanem van, akinek a fordított napirend a kedvezőbb. már csak a tanároknak kellene ezt elmagyaráznom:)
2013. febr. 15. 00:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Én magam tanár vagyok. Tehát megértem a helyzetet, magamon is tapasztalva. De azért mégsem hagyhatom aludni órán a tanulót. Még a végén azt kellene beírnom, hogy "Horkolással rendszeresen zavarja az órát." :)


3.

2013. febr. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!