Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Összetört a higanyos lázmérő!...

Összetört a higanyos lázmérő! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

12 éves OKOS gyerek vagyok és az történt, hogy csak hülyeségből kiakartam próbálni, hogy ha beleteszem a meleg teába a lázmérőt tényleg felmegy...

Ekkor elpattant amikor beletettem a bögrébe. Már kidobtam a higany darabokat, de be vagyok szarva. Mit tegyek? tényleg halálos?, Nem kérek hülye válaszokat! De nagyon félek!



2013. febr. 18. 15:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pohárral együtt kellett volna nylon zacsiba tenni és úgy kidobni, mert így a gőze ártalmas, Szellőztess ki és a higanyt távolítsd el a lakásból.
2013. febr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ha tényleg ennyire eszes gyerek vagy, szólj anyukádnak.
2013. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nem halálos, de nem is egészséges a higanyt belélegezni. Tudod hány hőmérőt törtünk mi gyerekkorunkban, és még itt vagyunk.
2013. febr. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
Ennyi higany nem halálos. Remélem nem csak a kukába dobtad ki hanem szépen összecsomagoltad és levitted a kinti szemetesbe. És abban is reménykedem, hogy nem nyúltál a higanyhoz. Egyébként most nem jut eszembe, hogy mit de lehet venni egy szert a patikában ami semlegesíti, de ebben a mennyiségben én úgy tanultam ismétlem, hogy nem halálos. Máskor azért figyelj oda és ilyen dolgokkal ne játsz, jobb félni mint megijedni.
2013. febr. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kénport kell venni.

[link]

2013. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
milyen színű volt a higany?
2013. febr. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szemétbe nem szabad dobni, veszélyes hulladékgyűjtó telepre kell adni, lezárt edényben a higanyt.

A poharat pedi dobd ki.

2013. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Silber ***** válasza:

Ha az otthoni szemetesbe dobtad ki, akkor vidd le a konténerbe az egész pakkot bögrével együtt. A higanygőz nem gyerekjáték. Alaposan moss kezet, és szellőztess ki.

Mellesleg kénporral lehet a higanyt semlegesíteni. Ha nem ment máshova belőle akkor szerencséd volt.

Ha mindezt megtetted, megnyugodhatsz.

2013. febr. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

ne temessétek már szegényt! gyerekkorunkban csomószor tört lázmérő, senkinek se lett baja


egyébként manapság már alig van higanyos, maximum, ha valami 20-30 éves példány van otthon


a piros, kék stb színű "higany", nem is az. azért 2 percesek a lázmérők. a régi higanyos volt 10 perces.

2013. febr. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Persze hívassátok vele a rendőrséget, mentőket, tűzoltóságot, katasztrófavédelmet egyből...
2013. febr. 18. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!