Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tüdőgyulladás elmúlása utáni...

Tüdőgyulladás elmúlása utáni légszomj?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:Januárban tüdőgyulladást kaptam,kétoldali tüdőfájdalommal járt légzéskor,enyhe légszomj + enyhe fulladás is jelen volt.Elmentem orvoshoz,csinált röntgent amin látható volt hogy tüdőgyulladásom van , emellett bronhitiszt diagnosztizált ,de semmi egyéb, egy folt sem látszott a gyulladáson kívül a tüdőmön.Antibiotikumot a gyulladásra + valamilyen gyógyszert(spalmotil) írt ki a bronhitiszre.Az elkövetkezendő napok átkozottul fájdalmasak voltak,nem volt lázam ,nem szédültem semmi ilyesmi azonban rettenetesen fájt a tüdőm ki és belégzéskor.Három nap alatt ez a fájdalom szinte teljesen elmúlt,és csak a légszomj maradt meg ,de az is nagymértékben csökkent.Visszamentem ellenőrzésre az orvoshoz,elmondtam neki,hogy csak a légszomj maradt meg a tünetek közül,azt mondta ezt kezelni kell majd továbbra is felírta a spalmotil gyógyszert bronhitisz ellen+ hörgőtiszító pezsgőtabletta féléket.(azt mondta a hörgőim összeszűkültek és ki kell tisztulniuk +tágulniuk)

A helyzet az ,hogy semmi bajom nincs már a légszomjat leszámítva ,ami viszont nagyon idegesítő már , nem azért mert kibírhatatlan ,hanem mert egyszerűen nem múlik el.Szív betegségem nincs voltam belgyógyásznál, nehéz fizikai megterhelés alatt soha sem volt semmi bajom ,dobolok is ami szintén megterhel és sosem volt gondom a szívemmel,ezt mutatta ki az EKG is.

Megjegyzem ,hogy régen esténként nagyon ritkán jelentkezett egy enyhe légszomj fulladás,de nagyon ritkán és csakis este fekvő helyzetben.

A kérdésem tehát az ,hogy mi lehet a légszomj és a nagyon enyhe légzészavar oka? (olyan érzésem van ,hogy teleszívom a tüdőmet amennyire csak tudom,de mégsem elég a levegő...de néha viszont tudok akkorát sóhajtani ,hogy elegendő a levegő...változó)



2013. febr. 19. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el pulmonológiára, szerintem ez enyhe asztma, amit megprovokált a tüdőben lezajló gyulladás.
2013. febr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ...
2013. febr. 19. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!