Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Férjem keze (inkább ujja)...

Férjem keze (inkább ujja) télen kireped és fáj. Mit tehetnénk?

Figyelt kérdés
Fizikai munkát végez - sokszor a szabadban - ettől eleve vastagabb a bőr a kezén. A hidegben, tovább veszít rugalmasságából és óhatatlanul kireped, fáj, nehezen gyógyul és persze újra kireped. Mit tehetnénk?
2013. febr. 20. 08:56
 1/7 anonim ***** válasza:

két dolgot próbáljatok meg, nekünk segített: szőlőzsírral kenni (gyógyszertárból) és sárgarépa nyersen, (lereszelve, almával nagyon finom) A vitamin tart. (pontosabban karotin, ami kell a bőrvédő A vit. felszívódásához)segít a gyógyulásban. Először pár napig Tetrán kenőcs jó lenne- mert a kis sérüléseknél elfertőződhetett- ezt is recept nélkül gyógyszertárban kaptok.

Tehát:1.Tetrán, sárgarépa, 2.szölőzsír

2013. febr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kifejezetten szőlőzsírt a patikában már nem lehet kapni (én is nagyon szerettem), különféle flancos és kevésbé flancos termékeket igen, ilyen a Primus, és a Cantare, de hogy ezeknek van-e közük a szőlőzsírhoz, ki tudja.

És az egész kezét ezzel kellene ápolni? Mert hol itt reped ki, hol ott. Az lenne a cél, hogy ki se repedjen.

2013. febr. 20. 09:40
 3/7 anonim ***** válasza:
a répa/répalé belsőleg ápolja a bőrt, a tetránt csak a sebekre és környékére- a szőlőzsírt - hát azt eloszlatva a száraz részekre..nem egyszerű, de a zsíros krémeknél jobb.
2013. febr. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 GubaLord válasza:
Csináld meg helyette a munkát!
2013. febr. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hogy vagytok? evett répát, répalevet?? jó még a neogranormon kenőcs is - gyógyszertárból- hámsérülésekre

/ de most már nem lesz sokáig hideg..

2013. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
"GubaLord"-nak üzenem, én nem értek az ő mesterségéhez, fizikai erőm is szerényebb, de megpróbálok neki segíteni.
2013. márc. 1. 08:06
 7/7 A kérdező kommentje:
Ötödik (és már korábbi is)válaszadónak, Nem nagyon tudtam meghatni a répával, inkább kenegeti a kezét, amikor már baj van. Mondtam neki a szőlőzsírt, de nem mondott rá semmit. Szerintem, ha már ősszel rákészülne, mert egyszer úgyis eljön a hideg, és puhább, rugalmasabb lenne a kezén a bőr, kevesebbel kötné be. Egyébként az ujjbegye reped be az erős szorítástól.
2013. márc. 1. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!