Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Edesanyam kemoterapiat kap....

Edesanyam kemoterapiat kap. (tudo daganat agyi attettel) az elso reszen van tul. A kemoterapia mellekhatasakent hasmenes jelentkezett. Bovebben lent. Mit tehetnenk?

Figyelt kérdés
a kemo elso reszet bentfelvokent kapta, ma johetett haza. evett banant, es meghajtotta. sajnos, azota semmi nem marad a pocakjaban. reggel es este kap hasfogo tablettat, es ha csipegetve eszik, nem hajtja meg. edeset nem ehet, mert hasmenest okoz nala. nagyon legyengitette ez az egesz, es etvagytalan lett. a kerdesem, hogy mivel tudnank megerositeni, es barminemu tapasztalatot szevesen fogadnek a kemoterapiaval kapcsolatban. koszonom elore is. :)
2012. máj. 15. 21:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Gyomorvédő tabletták kellenek. Ne egyen olyat, ami felsértheti a száját, mert nem csak a gyomor és a bél, hanem a száj nyálkahártyája is sérülékeny lehet. Kezdje kenni a testét testápolóval, és a száját szőlőzsírral. Ne ijedjen meg, ha hámlani kezd, ez is "belefér". Attól függően, mennyire erős a kemo, kihullhat a haja, szóval sapka, kendő, paróka legyen kéznél. Vitaminok, és táplálékkiegészítők is mehetnek!
2012. máj. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nekem kb semmi nem segített (én kihánytam mindent) tehát ettem egész nap. kis falatokat, folvamatosan.Ha kihánytam akkor is tovább. így is volt, hogy olyan gyenge voltam, hogy négykézláb közlekedtem, de megmaradt bennem annyi ami elég volt.
2012. máj. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2012. máj. 15. 21:55
 4/11 A kérdező kommentje:
nagyon felunk, hogy legyengul es erot vesz rajta a betegseg. :(
2012. máj. 15. 22:00
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

vannak erre tápszerek, de szerintem a helyzet reménytelen.



én a kemoterápiát is hagynám a pcsába, vegyél ki 2 vagy 3 hónap szabit vagy ha piacképes vagy és nem gond elhelyezkedni mondj fel, és ha van pénz utazzatok el oda ahová már régóta szeretett volna.

2012. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyébként sem kajával próbálkoznék, hanem infúzióval, és vitamin oldatokkal, tablettákkal. kajáknak is lehetőleg a levével, mert az hamarabb felszívódhat mint a szilárd kaja.


Pl marhavelőt ehetne minimális főt hússal, de tényleg csak nehany falattal

és egesz nap egyen óránként 1-2 falatot.

azt már csak nem birja kihányni.

2012. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
nem, nem remenytelen, csak a sok banan hajtotta meg. de mar szerencsere rendbejott. koszonom a tanacsokat! :)
2012. máj. 16. 08:56
 8/11 anonim ***** válasza:
29%
A kemoterápia sokkal többet árt mint a betegsége ,ha hány legyengül ha legyengül nem tud a betegséggel küzdeni ...
2012. máj. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Lemaradt: az igazságot szeretnéd tudni ,vagy amit az emberek elé tolnak hamisítanak -az igazság nagyon fájdalmas de ha érdekel megmutatom .
2012. máj. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem hany! hasmenese van. eleg koran vettuk eszre, szoval, szerintem is, ahogy a doktorok mondjak, van remeny gyogyulasra. ha remenytelen lenne, mondtak volna, hogy nem sok remenyt latnak. engem csak az erdekel, hogy rendbe jojjon. tobbet ismerunk aki rendbejott, es nem kell elve temetni! a legjobban kell bizni! en azt is teszem.
2012. máj. 18. 15:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!