Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pajzsmirigy probléma? Fontos!

Pajzsmirigy probléma? Fontos!

Figyelt kérdés
24 éves lány vagyok. A pajzsmirigy leleteim elég aggasztóak. A TSH, T3,T4 jó, viszont a thyreoglobulin autoantitest kereken 3000, a megadott tartomány pedig 0-40. ezt akárhogy nézem, majdnem ezerszerese a megengedettnek. Neten nem találtam semmit, vagyis nem nagyon értem őket, ezért kérdezlek Titeket, hátha tudtok valami okosat mondani. Egy másik antitest is magas, az "csak" 225 a maximális 35 helyett. Ez most alul, vagy felülműködés, vagy egyik se??? 3 hét múlva megyek csak dokihoz, addig megőrülök, kérlek akinek van tapasztalata, az segítsen! Köszi.

2011. nov. 24. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
A nemeteknel talaltam,lehet a Hashimoto,Sztruma,Morbus Basedow stb.,de szerintem legjobb ha egy orvos atnezi.Nekem Hashimoto van,de hirtelen nem tudom mennyi volt nekem ez az ertek,mindjart meg is nezem.Különben a Hashimoto,igen autoimmunbetegseg.
2011. nov. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsö,nekem a thyreoglobulin is magas volt,es meg egy a TPO.Amint irtam,ne idegeskedj,lehet hogy nem is komolj,es semmi komolj 3 hetig nem fog törtenni,lehet hogy Hashimoto,de ezt csak en gondolom,mint laikus,különben en evekig nem kezeltem,mivel nem is tudtam rola,eleibe,az ertekek,csak kicsit voltak magasabbak.
2011. nov. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínű kezdődő Hashimoto Thyreoditised van. A szervezeted a pajzsmirigyed ellen termel ellenanyagot, ez már látszik az eredményeden. A pajzsmirigy funkciód még jó. Szerintem próbálkozz Szelén szedésével. (Bioszelén). Nem olcsó, de nekem egészen a szülés utánig megoldotta a problémát. Pedig nekem a TSH is magas volt már. Nem szorította vissza az antitesteket teljesen, a normálisnál még mindig több volt, de annyira kevesen lettek, hogy a pajzsmirigy funkciómba se zavart bele.
2011. nov. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!