Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha valakinek trombozisa volt...

Ha valakinek trombozisa volt évekkel ezelött (23 évesen ) most azota eltelt 7 év, és már nem kell semmit szedni miatta, akkor ha terhes az illetö akkor tényleg szurni kell majd magát hasfalba mindennap valamivel?

Figyelt kérdés
2009. szept. 8. 18:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

előfordulhat, minek után ezek szerint hajlamos vagy arra, hogy besűrösödjön a véred.

De ezt majd folyamatosan ellenőrizni fogjátok úgyis vérvétellel.

Amúgy ha nem jön baba akkor is legalább félévente érdemes lemenned haemofilia központba kontrollálni.

2009. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség megváltoztatja a véralvadási viszonyokat, ami hajlamosít trombózisra. Megelőzésként alacsony molekula súlyú heparint (Clexane vagy Fraxiparin) szoktak adni terhesen megelőzésként. Erre a megelőzésre nem csak azért van szükség, mert nem szerencsés terhesen trombózist kapni. Az érelzáródások a méhlepényben is kialakulhatnak, vetélést vagy a magzat nem megfelelő táplását okozhatja ez az állapot.
2009. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor volt a trombozis 7 éve volt már egy lányom, azota elváltam és 6 éve uj barátom van, akivel 6 év után beszéltük meg h. legyen közös gyerek , mindketten szerettük volna, és most vagyok 6 hetes, 4 éve nem kell szednem semmit már, és félek még a tü látványátol is , és ezt ma halottam, hogy ilyen lehetséges! Mindenképpen lesz ilyen, vagy csak ha roszz a véreredményem ?
2009. szept. 8. 19:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt így nehéz megmondani, de lehetséges, hogy felírják, az orvosok nem nagyon szeretik az ilyesféle kockázatot (mert mint fentebb írták, ez mind rád nézve, mind a babára kockázatos). És nem valószínű, hogy hasfalba kell majd szúrnod, valószínűbb vállba, vagy combba.
2009. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az már mindegy hova, mert viszolygok a tüktöl, de ha muszály legyen ( minden a baba érdekében ) de tényleg minden nap ?
2009. szept. 8. 20:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, a kis molekulasúlyú heparint minden nap be kell adni sajna.
2009. szept. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ÓÓÓ köszi amugy de ha jo lesz a vérvétel ederménye akkor is ?, na mind1 mindent megteszek a a babáért, de nehéz lesz megszokni, amugy 2 hét mulva kell menni a dokihoz addig függö vagyok a témában, hogy mi lesz:(
2009. szept. 8. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!