Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Volt már valaki tetves az...

Volt már valaki tetves az itteniek közül?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen tünetek voltak? Mit csináltatok ellene?
2013. febr. 20. 23:18
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Ember aki 2naponta szappannal fürdik nem lesz tetves. Nincs rajta annyi szőrös felület, habár a bolhának az csak rejtőzködésre kell, harapni akárhol jó neki.


Viszont ha van pl macska a kertes házban, és a macska olyan helyen alszik, ahol bolhafészkek lehetnek, és nincs rajta bolhanyakörv/bolhairtómacskasampon/spray/tabletta ,akkor nem tudja magát bolhátlanítani, behozza a lakásba, és az embert is harapdálni fogják.


Házban alvó macskáknak viszont nem kell bolhairtó sem, nem maradnak meg rajta.

2013. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
A nagyanyáméknál vidéken volt 3 macska tele bolhával, ott a tünet az volt, hogy konkrétan észrevettem néha karomon, zokni alatt hogy bolha ott mászik. Összenyomni nagyon nehéz. A csípését garantáltan észreveszed, kb ugyanolyan érzés mint egy szúnyogcsípés csak 2x erősebb és tovább tart.
2013. febr. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Petróleummal kell bekenni, attól kijönnek.
2013. febr. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdező tetveket kérdezett. És a petróleumnál azért jobb irtószerek is vannak rá.


Én még gyerekként voltam, gyerekközösségben előfordul a legjobb helyeken is.


Semmi észlelhető tünet nem volt, akkor derült ki, amikor fodrászhoz mentünk. Kínos volt.


Valami szerrel kentük, már nem tudom a nevét, és anyukám kiszedte a serkéket.

2013. febr. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Ki és miért pontoz le?
2013. febr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

@Danielo


Tetvek:

[link]


Bolhák:

[link]

2013. febr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azigen! :D jó vagyok. kösz a felvilágosítást
2013. febr. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!