Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » SEGÍTSÉG! Tetű petékkel...

SEGÍTSÉG! Tetű petékkel vagyok tele! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nemrég kiirtottam az élő példányokat a hajamból, de sajna későn vettem észre, hogy megtelepedtek bennem, mert még soha nem volt tetvem. Így hiába irtottam ki az élőket, maradt egy csomó pete! próbáltam az eceteslébe mártott fésűt és minden héten még mindig tetűirtó szerekkel kenem a hajam. Már fodrászhoz kéne mennem, de tele serkékkel nem merek menni! segítsetek kérlek! Lekopaszítani nem akarom magam, de valahogy el kéne tüntetnem őket, mert nem szép látvány a barna hajamon...


26/L



#pete #tetű #serke #tetvek. tetves
2012. máj. 26. 14:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyógyzsertárban adnak rá szert.

Akkor lehet hogy otthon ki kikéne takarítanod. az ágyban szőnyegben nagyon szeretik magukat befészkeni. Általában elég egy lapos porszívózás. De proolj le mindent . töröld át a polcokat, mosd ki a ruháidat. és mindennap húzz egy ideig új ágyneműt. Szerintem erre találsz útmutatót az interneten.

De az is lehet hogy rosszul csinálod.

Vágass rövidebb frizurát, legalább addig ne növezd meg amíg a tetű veszély el nem múlik otthonról.

2012. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
a nittifor hatásos a hajtetűvel szemben, de nem tudom, hogy nyitva van-e gyógyszertár. esetleg megpróbálhatod befesteni a hajadat is, mert a hajfesték erős vegyszer, az is elpusztíthatja a tetveket.
2012. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél tetűirtót.

[link]


Szerintem ecetes vízzel moss hajat és közben fésülgesd sűrűn.

Vagy, ha nem zavarna hogy kivilágosodik a hajad (később befestheted) használj hidrogént. A hidrogén mindent megöl. Persze 12%-lenne a jó, mert azt még kibírja a fejbőröd és annyira nem károsítja a hajat sem.

De majd a fodrásztól is kérhetsz tanácsot, hogy mi a teendő ilyenkor.

2012. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A fodrász ki is zavarna ha tetvesen vagy serkékkel mennél.

Én úgy tudom,hogy lehet még kapni a patikákban R-GO nevű tetűirtót ami jó a serkékre is.ÍRtó büdös,de azzal jól be kell dörzsölni az egész fejbőrödet,majd törülközött tekerni rá,és hagyni ameddig kell a fejen.A végén többször jól kimosni.Sokszor 1 kezelés elég,és totál ki van irtva minden.Ha nem lehet kapni,akkor beszélj a patikussal mert tuti van helyette másfajta.

2012. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
értem, köszönöm a válaszokat! Nagyon sűrűn takarítok, mosok ágyneműt mostanában...pont emiatt. A hajvágással az a gondom, hogy a fodrász észrevenné és elég kellemetlen lenne. Lehet anyukámhoz majd lemegyek egyik nap, hogy vágjon belőle pár centit...annyira csak nem ronthatja el. A festésen én is gondolkodtam már, kevernék/kevertetnék egy olyan színű hajfestéket ami olyan színű, mint a hajam eredeti színe. Köszönöm mégegyszer :)
2012. máj. 26. 14:49
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A peték, serkék ellen szerintem egyik sem hatásos (pontosabban lehet, hogy megöli őket, de nem esnek le a fésüléstől), azokat egyenként le kell húzogatni a hajszálakról és szétnyomni körömmel.

Erre sajnos meg kell kérned valakit. Barátodat, barátnődet, édesanyádat.

Persze kenjed a szerrel, mert mihelyt kikelnek, elpusztulnak, meg nem fertőződsz vissza. Jobb, ha a környezeted is bekeni a haját, még akkor is, ha egy darabot sem találtok benne.

2012. máj. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó kettő választ is. Benézek a patikába majd, hátha van olyan szerük.
2012. máj. 26. 14:53
 8/14 A kérdező kommentje:
Igen, fésűvel nem mentem semmire. Gondolkodtam a régi, húzogatós módszeren is, de tényleg Tömérdek számra vannak...de ha nincs más akkor neki esek valakivel.
2012. máj. 26. 14:55
 9/14 anonim ***** válasza:

Én írtam az R-go szert.

Emlékszem amikor gyerekként tetvesek voltunk. Apánk ezzel a szerrel kente be,majd törülközővel kellett lennünk.

Amikor eljött a hajmosás ideje apu mosta meg a hajunkat,szigorúan mondva,hogy a szemünk maradjon csukva.Persze én lestem,és láttam,hogy a hajmosással rengeteg tetű,és pete jött ki.Addig mosta a hajamat amíg már nem jött ki belőle semmiféle állat..Utána megszárította a hajunkat,és újra átnézegette.Volt,hogy maradt benne pár halott tetű,azt kiszedte,de volt,hogy semmit nem kellett csinálnia mert minden kijött hajmosásnál.


Szerintem is kérje segítséget,mert te nem látod hogy maradt-e vagy sem a hajadban még.Egyébként többnyire fül mögött,és hátul a nyakrészénél petézik le.

2012. máj. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Van már olyan tetűírtó szer ami a serkéket is megöli utána meg ott a serkefésű!
2012. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!