Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A lányom kutyákat ment menhely...

A lányom kutyákat ment menhelyről. Beengedi a nappaliba, viszont van két kisgyerek és nem hiszi el nekem, hogy ez egészségtelen a családra nézve. Most volt tüszős mandulagyulladása, a gyerekek köhögnek. Igazam van?

Figyelt kérdés
nem ellenzem hogy szegény menhelyi kutyákat ment . Aztán viszi haza amikor már megkapták az oltást , chipet ivartalanították és a kozmetikát is megjárták.Szerintem akkor sem higiénikus. Bár állandóan takarít , fertőtleníti feltörli a járólapot.
2013. febr. 21. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
De minek? Jó helyük van a menhelyen (tudom, mert önkéntes vagyok az egyikben). Úgy értem, ott legalább szabad mozgásterük van, nem egészéges bezárva lenniük alig pár négyzetméteren. Mozgásra van szükségük ők sem érzik jól magukat, lefogadom. Mondd el a lányodnak, hogy nem tarthatja ott őket és kész...Tiéd a lakás/ház, nem?
2013. febr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de mindig talál neki gazdit , nem örökké vannak nála .
2013. febr. 21. 18:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal erősebb lesz az immunrendszerük a gyerekeknek.

Plusz jó embereket nevel belőlük mert jó példát állít.

Büszke lehetsz a lányodra!

2013. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Az más, viszont a menhely is keres nekik gazdit. De Téged mégis zavar. Miért nem a menhelyet "reklámozza" a Facebookon például, én azt teszem, mindenfélét megosztok a menhellyel kapcsolatban, lássák csak az emberek, hátha valakinek egy aranyus gazditlan kutyus kell.
2013. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
ne érts már félre dolgokat! én is imádom a kutyákat! nekem is van menhelyről. Csak szerintem az nem egészen egészséges , hogy ott tartózkodnak ahol a gyerekek játszanak. Mindenki tudja , hogy azért a kutyák akár menhelyiek , akár az iutcáról befogadottak , azért hordoznak valamiféle baktériumokat. ha féregtelenítve vannak is a féreg nem aznap megy el tőlük , hanem pár nap múlva , mikor elpusztul a bélben. Erről beszélek . amúgy az unokáim is imádják a kutyusokat sőt minden állatot.mi állatszeretők vagyunk ,csak nekem az a véleményem , hogy kintről behozott kutyák ne menjenek a nappaliba ahol étkeznek , játszanak..stb...
2013. febr. 21. 18:42
 6/10 A kérdező kommentje:
az előző személynek válaszolva .. nem zavar egyáltalán semmi , mint ahogy privátban megírtam a lányom az a személy aki nagyon sok kutyát már megmentett a kivégzéstől. És a Facebookon az egyik legtöbb menhelyet reklámozó és gazdi kereső. ezért büszke is vagyok rá , csak ezzel a benti kutyatartással nem értek egyet.
2013. febr. 21. 18:47
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

Oké, oké...Azért nem kell neke esni......

csak véleményt írtam

2013. febr. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom ,nem estem neki senkinek....
2013. febr. 22. 18:09
 9/10 anonim válasza:

A mi családunkban is két gyerek van és mi is menhelyi kutyákat mentünk. És igen nálunk is bejöhetnek a lakásba. De ettől függetlenül teljesen higiénikusan élünk.

Ez amit Te írtál hatalmas tévhit. Jó néhány ember él úgy, mint a lányod és közülük ez mindenkinek teljesen normális. Való igaz, hogy nem vagyunk egyformák, és állatszerető vagy állattartó emberek között is vannak különbségek. Nem mindenki enged meg annyit a házi kedvencével kapcsolatban, mint más, de ez mindenkinek a saját dolga, a saját döntése. Én születésem óta úgy élek, hogy minimum 3 kutya mindig volt körülöttem, és a házba is beengedtük őket. A gyerekszoba mondjuk mindig is tabu volt. Nem gondolom, hogy ezért a szüleim higiéniátlan környezetben neveltek volna. Sajnos a testvéremnek komoly betegsége van, de még az ő orvosai is azt mondták, hogy az, hogy nálunk a kutyák bejöhetnek a házba abszolút nem köthető ehhez a problémához, ne aggódjunk emiatt. Tehát összességében én úgy gondolom, sőt tapasztalatból mondom, hogy a lányod abszolút nem felelőtlen és azzal, hogy a kutyákat beengedi nem veszélyezteti a család egészségét. Nagyon sokan élnek úgy mint ő, ez nem tilos. Ha pedig még takarít is állandóan akkor meg pláne nincs miért aggódni. Amit pedig a kutyákért tesz becsülendő és további jó munkát kívánok neki.

2013. febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mennyi idősek a kicsik? Nálunk addig nem jöhetett be a kutya a házba, amíg a kisöcsém totyogó volt, és a földön csúszott-mászott naphosszat. Nálunk ez nem volt, gond, mert kertes házban lakunk és csak egy kutya van.


Ha már nem másznak a gyerekek a padlón naphosszat, akkor szerintem nincs ezzel higiéniai probléma. Az biztos, hogy a tüszős mandulagyulladásnak vagy köhögésnek nincs ehhez köze, ilyet nem a kutyától kap el az ember.

2013. máj. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!