Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akinek több én-je van, vagy...

Akinek több én-je van, vagy személyisége az skizofrén?

Figyelt kérdés

2013. febr. 24. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Az disszociatív személyiségzavaros.
2013. febr. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Nem feltétlenül. Akinek több énje van én úgy hallottam azt bipolásris személyiségnek nevezik
2013. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
* bipoláris.
2013. febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wenckebach ***** válasza:

A bipoláris személyiség nem ezt jelenti, az valami egészen más.

Ha valakinek több személyisége van, azt úgy hívják, hogy disszociatív személyiségzavar, tehát ezt jól írták felettem, viszont ez előfordulhat skizofrénia részeként, vagy ahhoz társuló kórképként. Gyakran egy brutális, feldolgozhatatlan lelki trauma váltja ki.

A skizofrénia maga nagyon sok formában megjelenhet, de nagyjából a lényege, hogy a beteg érzelmileg kiüresedik, nem képes örömét lelni semmiben, csökkenhet a szókincse, antiszociális lesz (ezek az ún. negatív tünetek). Rohamokban megjelenhetnek különféle tévképzetek, hallucinációk, néha paranoia (pozitív tünetek). Gyakran megfigyelhető egyfajta lassú elbutulás is.

2013. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
p*csába! akkor én bipoláris vagyok mert sohe nem tudom magamat adni, és mindenüt más a viselkedésem. iskolában,otthon stb
2013. febr. 26. 01:17
 6/7 anonim ***** válasza:
Inkább önbizalomhiányos vagy és a többieknek való megfelelni vágyásból játszol előttük "szerepeket". Ja és hipochonder.
2013. febr. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem játszok semmilyen szerepet csak egyszerűen nem tudom magamat adni soha.
2013. febr. 26. 16:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!