Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Antibiotikum mellékhatás?

Antibiotikum mellékhatás?

Figyelt kérdés

A háziorvosom ma felírt nekem egy fluorokinolon tartalmú antibiotikumot.

Levofloxacin a neve. Ma délben be is vettem az első 24 órás tablettát.


Majd a bevétel után néhány órával jelentkezett az íngyulladás tünet, amely

ínszakadáshoz is vezethet. Legalábbis a betegtájékoztató szerint.

Jobb karomban érzem a fájdalmat.

Más ugyanilyen hatóanyagtartalmú gyógyszernél olyat is olvastam, hogy

azonnal orvoshoz kell fordulni, a kezelést illetően.


Nos én felhívtam az ügyeletet és a gyógyszertárban is megkérdeztem,

de röviden szólva nem nagyon tudtak tanácsot adni.


Oké, hogy holnap délután lesz a háziorvosom, addig pihentetem a karom,

de mit tudok még csinálni? Bár most még próbálom begépelni a kérdésemet,

hátha valakinek van tapasztalata. Én a megelőzés híve vagyok, de lehet, hogy hiába.



2013. febr. 26. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Amit lenyeltél, azzal már semmit sem tudsz csinálni. Ahogy múlik az idő, úgy enged a szorításból a szer. Én most szedem a 4. féle antibiotikumot, úgyhogy részvétem. És mindegyiknél az a mellékhatás jött elő, amit nagyon ritkának ír a használati útmutató.
2013. febr. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi remélem alábbhagy hamarosan
2013. febr. 26. 19:24
 3/7 anonim válasza:

Bár már régi a kérdés, de írok.

Soha senki ne vegyen be kinolon, kinon vag fluorokinolon típusú gyógyszert!

Kedves kérdező, hogy vagy azóta?

2019. nov. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a szememben volt egy igen ritka fajtájú baktérium.Ezt írták fel nekem,elöször paráztam nagyon tőle,de végül bevettem.Most nem kiabálom el,de úgy néz ki segít a problémán,amely krónikus volta miatt féléve húzódott.A baci megtámadta a szemhéjszéleket is megduzzasztotta őket, az ott lévő mirigyeket.Viszketett a kötőhártyámnál.A viszketésnek nyoma sincs,és a szemhéjszél duzzanata is szép lassan csökken.Remélem nem kiabáltam el.Szerintem krónikus,vagy nagyon durva dolgokra kéne felírni.Hólyaghurutra van más kevésbé veszélyes antibiotikum.Itt kénytelen voltam bevenni,mivel ez a baktériumfajta,ami a szememben tanyázott a legtöbb antibiora rezisztens,de erre érzékeny.
2020. júl. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 válaszoló (szemproblémás)


Hogyan érzed magad azóta? Jelentkezett valami hosszabb távú mellékhatás?

2021. aug. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Köszi a kérdésed.Utána közvetlen volt,hogy fájt a térdem a lábam,de vettem a rossmannban csont+izom vitamint az elmulasztotta.Azóta semmi lekopogom,a szemem is rendben van.Azt a bacit csak ez a fajta antibió tudta elmulasztani.
2021. szept. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon régen jártam már erre, de most látom, hogy valaki kérdezte hogy vagyok. Pár hétig fájt nagyon a karom, utána elmúlt. 😊
2023. okt. 22. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!