Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bütyök ellen valami?

Bütyök ellen valami?

Figyelt kérdés
Még csak 14 éves (!!!) lány vagyok, de már bütykösek a lábaim a nagylábujjaim alatt. Szerintem genetika is, mert anyumnak is ilyen, de nekem, már tizennégy évesen?? Kb. 2 napja már fáj a jobb lábamon, de ez eddig nm volt így. Mindig is széles volt a lábam elől emiatt és zavar is, mert szivatnak vele, de mit lehet tenni ellene? Mondom, tegnap óta már fáj is a jobb lábamon, de csak tűrhetően. Félek, hogy ezentúl nem hordhatok majd magassarkút sem. :( Kérlek, mondjatok valamit, adjatok tanácsot, mit tegyek ellene?

2013. febr. 27. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem pont 14 évesen volt bütyökműtétem.:)

Szóval nálam a műtét oldotta meg a gondjaimat. Utána már nem fájt.

Csak lett egy porckopás, ami néha előjön és fáj, de azzal meg nem tudtak mit csinálni.

És hordani hordhatsz magassarkút, csak baromira nem ajánlott, mert fájdalmaid lehetnek és a lábadnak, illetve a tartásodnak, így a gerincednek sem tesz jót.

Néha persze fel lehet venni, csak hosszú távon nem jó.

2013. febr. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
kényelmes cipő+ talpbetét. én már láttam olyan bütykös nőt, akinek olyan volt a lába, mint amikor összenyomod a lábujjaid a nagy és a kis lábujjadnál+ sebes. egyetlen megoldás a műtét. mást legalábbis nem ismerek. és kerüld a magassarkú cipőket. max 3-4 cm magas legyen a cipőd sarka
2013. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ortopédiára kell elmenned vizsgálatra! Vérképet is nézess, hogy köszvényre van-e hajlamod? Rendszeres gyógytornával késleltethető az állapot. Lehet rendelni a neten bütyök kihúzót, amit éjjelre feltehetsz. Rendes lúdtalpbetét használata kötelező, mert ez általában attól alakul ki. Egy ismerősöm megműtette és nem használt neki. Még csúnyábbam visszaállt az eredeti helyére. Magas sarkút és keskeny cipőt nem ajánlott hordani.
2013. febr. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

óó ne. :( egyszerűen kizárt, h ne hordjak magassarkút, sőt, még abból sem 3-4 cm-est hordok (hanem 10-11, sajnos)... de köszönöm a válaszokat. :) a műtétről olvastam amúgy, hogy kinek használ, kinek árt. őszintén szólva, nem szívesen műtetném meg magam 14 évesen, és amúgy is, biztos nem olcsó játék (már gyűjtök néhány dologra: fogszabályzó, fényképezőgép stb.). :/

Hát, mondjuk nekem a nagylábujjaim nem érintkeznek a többivel, bár látszik, hogy már kissé "el vannak dőlve".

A köszvény amúgy valami betegség (bocsi, de nem hallottam még)? A cipőkkel pedig az a baj, hogy nem csak, hogy magassarkúban, de másban sem találok széleset (kivéve a deszkás cipő, de nem hordhatok csak olyat). Vagyis, vannak széles cipők, de csak nagy méretekben (38-39es méretek pl. már szélesek), viszont nekem 35ös lábam van.

2013. febr. 27. 19:22
 5/5 anonim válasza:
Képzeld èn 11 eves vagyok (!!! A felkiàltókat nem tom mert irtad) és nekem is Mar egy Eve van holna utàn megyünk ortopédiàra
2016. jan. 9. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!