Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen fajta dadogás...

Mit tegyek ilyen fajta dadogás ellen?

Figyelt kérdés

Üdv.

Sajnos dadogok valamiért ha más emberrel kell beszélnem. A k-betűs szavak a legrosszabbak. Nagyon zavar, mert néha látom az emberek arcán hogy nagyon szívesen elnevetnék magukat, van akik meg is teszik, és még akár ki is figuráznak. Persze többször meg is kell ismételnem amit mondok, hogy értsék, ami még több dadogást jelent. Nagyon rossz így jó első benyomást kelteni pl. egy lánynál.

Amit nem értek, hogyha mondjuk magam vagyok, és elmondok egy szöveget akkor az teljes mértékben dadogás nélkül megy. Kipróbáltam már azt is, hogy mielőtt beszéltem volna valakivel, előtte elmondtam magamnak a kis szövegem, teljesen jól, és amikor mondanom kellett volna ugyanazt annak az illetőnek már képtelen voltam dadogás nélkül megtenni. Betanult szövegeknél szintén nem dadogok, és felolvasás közben sem. Csak akkor ha valaki másnak kell valamit mondanom.

Esetleg tudtok erre valami gyógyírt?


2013. febr. 27. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Mikor tudatosul benned, hogy most beszélned kell (pl. a szomszéd hátba vereget, hogy hogy vagy), akkor elkezdesz azon idegeskedni, hogy vajon dadogni fogsz-e? Van benned ilyen stressz?
2013. febr. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen általában arra gondolok, hogy úgyse tudom kimondani amit akarok. Próbáltam már párszor lassabban beszélni, de egy pár szó kiejtése így is csak négy-ötödjére sikerül...
2013. febr. 27. 18:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor valószínűleg a stressz generálja ezt a dolgot. Ha otthon rendesen tudsz beszélni, akkor szervi bajod nem lehet.

Nem tudsz többet tenni, mint beszélgess. Először a szüleiddel, tesóddal, stb (egyébként velük is dadogsz?), aztán barátokkal, és egyre inkább haladj azok felé, akiket nem ismersz (annyira).

És ne görcsölj! Képzeld azt, hogy a szavak olyanok, mint a patak vagy a szél, ami nem kipotyog, hanem kiáramlik.

No para!!!

2013. febr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) egyébként bárki akivel beszélek dadogok
2013. febr. 28. 18:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor tessék anyuval, apuval sokat beszélgetni. :)
2013. márc. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!